Zew Kruka – udana kontynuacja

„Zew Kruka” to kontynuacja historii zaczętej w „Czarnoskrzydłym” i zarazem drugi tom trylogii „Znak Kruka”. Poprzednia część bardzo mi się podobała i z racji, że posiadam całą trylogię, sięgnąłem po „Zew Kruka”. Czy książka mi się spodobała 🙃? Zapraszam do recenzji 🙂

O czym jest książka?

Cztery lata po wydarzeniach z „Czarnoskrzydłego” Ryhalt Galharrow nadal nie może pogodzić się ze stratą ukochanej. Trwa tymczasowy pokój, a w Valengradzie kult Jasnej Pani rośnie w siłę. Spokój trwa do momentu, gdy zostaje wykradzione oko Shadavy. Galharrow musi odnaleźć oko. Okazuje się, że zna złodzieja. Jest to osoba, której wolałby już nigdy nie spotkać…

Bohaterowie

Ryhalt Galharrow jego postać rozwija się w tym tomie. Staje się on bardziej odpowiedzialny i silniejszy pod względem psychiki. Jego relacje z nowymi postaciami – Valiyą i Amairą były bardzo ciekawe. Jedyne, co mi się w nim nie podobało to mniej humorystycznych myśli, przy których można było się uśmiechnąć.

Nenn po pierwszej części była mi obojętna, ale tutaj autor ciekawie ją rozwinął za sprawą wątku romantycznego, który w jej przypadku był czymś nieoczekiwanym.

Maldon pojawił się już w pierwszym tomie, ale to tutaj dostał więcej miejsca. Jest on niezbyt normalnym geniuszem z ciętym językiem. Przypadły mi do gustu jego interakcje z Ryhaltem.

Reszta postaci była ciekawa, ale nie wzbudziły we mnie większych emocji. Spośród nich najbardziej wyróżniał się główny wróg, ponieważ wzbudzał spory niepokój swoją osobą.

Oceniając książkę pod kątem postaci myślę, że jest lepiej niż w poprzedniej części. Oprócz głównego bohatera inne postacie również mają swoje momenty np. Nenn czy Maldon.

Plusy i minusy

+główny wróg jest mniej anonimowy niż w pierwszej części. Dzięki temu rozgrywka z nim jest ciekawsza

+główny bohater w końcówce ma większą rolę w ostatecznej konfrontacji

+ciekawe rozwinięcie postaci Nenn i Maldona

-postać marszałek Davandein, która bardzo irytowała swoim zachowaniem

-znowu brakuje mapki

-mniej humoru niż w poprzedniej części

Podsumowując uważam „Zew Kruka” za udaną kontynuację. Postacie są lepsze niż w pierwszym tomie i rozgrywka z głównym złym bardziej mnie angażowała jako czytelnika. Polecam.

Tytuł: Zew Kruka
Autor: Ed McDonald
Wydawca: Mag
Data premiery: 30-11-2019
Liczba stron: 384
ISBN: 9788366065192

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

dwadzieścia + 2 =

Magazyn Hipogryf
%d bloggers like this: