Zealot — pierwszy trailer do mrocznej i klimatycznej gry opartej na słowiańskiej kulturze

Prime Cut Games udostępnili swój debiutancki trailer do gry Zealot — utrzymanego w mrocznych klimatach retro hack’n’slashera.

 

Prawosławny kapłan, świat stylizowany na słowiańskie wierzenia, tereny pełne potworów, no i jeszcze na dodatek pixele!

 

 

W skrócie o fabule samej gry:

 

Zealot to przygodowa gra akcji, w której gracz wciela się w poległego księdza, jedynego ocalałego z dawno zrujnowanej kolonii prawosławnej, który budzi się do świętej misji, aby oczyścić heretyckie pogaństwo nękające ziemię i odnowić jedyną prawdziwą wiarę.

 

Aby osiągnąć ten cel, uzbroi się w narzędzia, aby stłumić wszelki opór.

 

Kraina gry Zelot czerpie inspirację ze słowiańskiej kultury i tradycji. To miejsce, w którym prawdziwa wiara w pogańskie bóstwa może być fizycznie zamanifestowana, nadając oddanym moce nieziemskie.

 

W przeciwieństwie do panujących kultów plemiennych istnieje Prawosławie, aby przekonać ludność do kultu jedynego prawdziwego Boga. Plemiona, znając moc prawdziwej wiary, powstały w strachu i zniszczyły pierwszą kolonię misjonarzy, zapieczętowując ruiny na wieki.

 

Jednak ruiny znów się poruszają…Kluczowe elementy gry Zealot:

 

Aktywna walka — każdy wróg ma różne wzorce ataku, gracz musi szybko reagować i dbać o uniki na równi z atakami.

 

Otwarty świat — świat gry jest podzielony na 4 główne obszary i od gracza zależy, gdzie rozpocząć i zakończyć swoją świętą misję.

 

Eksploracja jak na Metroidvanie przystało — każdy obszar ma sekrety i zablokowane sekcje, które można eksplorować tylko za pomocą odpowiedniego narzędzia.

 

System broni — istnieją różne resztki zagubionej broni z wieków, które gracz może odzyskać i przekształcić w potężną nową broń i ulepszenia poprzez unikalny system kowalski oparty na szczegółowych instrukcjach wykuwania oręża.

 

Zealot mroczna i klimatyczna gra od PCG - blog o grach Hipogryf.pl

 

Wstępnie gra zapowiedziana jest na PC, jednak sami twórcy zaznaczają, że chcą tworzyć produkcje na wszystkie główne platformy. Więc jeżeli tytuł zarobi na siebie poprzez sprzedaż wersji pod Windowsa, to można liczyć na pojawienie się Zealot na Xbox One, Playstation 4 czy Nintendo Switch. Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

15 + czternaście =

Magazyn Hipogryf
%d bloggers like this: