Wolrd of Warcraft Classic – największa premiera MMORPG w 2019 roku

27 Sierpnia oficjalnie ruszyły serwery WoW Classic, a ludzie ponownie oszaleli na punkcie tego MMORPG. Kolejki do wbicia na serwer, streamy na twitchu, filmiki na youtube, memy na 9gagu, tweety. Hype jest tak wielki, że nawet osoby niezainteresowane World of Warcraft wiedzą, o co chodzi.

 

 

Czym do końca jest World of Warcraft Classic?

 

Jest to stary dobry WoW z 2006 roku, w wersji 1.12 z kilkoma zmianami (bardziej kosmetycznymi niż technicznymi). Czyli swoisty powrót do przeszłości, gdzie żyło się ciężko farmiąc i uganiając za questami.

 

Moim zdaniem, to właśnie te dwie rzeczy były podstawą dobrych MMORPG. Obecne tytuły, zostają zabijane bardzo szybko przez obdarowywanie gracza darmowymi przedmiotami, ciągłym robieniem instancji czy skakaniem z eventu na eventu zamiast poznawaniu lore gry.

 

 

Jeden abonament

 

Wersja Classic nie wymaga osobnych opłat abonamentowych. Jeżeli mamy wykupiony abonament na zwykłego World of Warcraft, to klasyczna wersja również się w nim zawiera i śmiało możemy wskakiwać do tego świata.


Chociaż z tym wskakiwaniem to trzeba chwilę poczekać. Serwery już ruszyły, jednak jest tak wielu chętnych, że po prostu trzeba czekać w kolejce, aby się zalogować.

 

 

Dobre zagranie ze strony Blizzarda

 

Po wtopie z Diablo Immortal, Blizzard odzyskał nieco w oczach graczy przez uruchomienie World of Warcraft Classic. Wiadomo, że hajs musiał się zgadzać, a wydanie starej gry jest dużo tańsze niż robienie nowej. Więc nie można też powiedzieć, że Blizzard robi to wszystko z dobroci serca. Jednak jest głośno, gracze się cieszą, Blizz ma hajs, wszyscy są szczęśliwi. Więc czego tu się czepiać?

 

 

Gdzieś tam z tyłu głowy kołacze mi się myśl, że ludzie z Blizzarda w końcu zrozumieją, jaki mają fanbase oraz że nie ma co pchać się w gry na smartfony, gdy ludzie ustawiają się kolejkami, żeby pograć w ich gry na pc.

 

Więcej info można zobaczyć na oficjalnej stronie World of Warcraft Classic.

Niestety nie dostaliśmy własnego serwera, jednak najwięcej rodaków gra obecnie na serwerze Shazzrah.

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + osiemnaście =

Magazyn Hipogryf