WitcherCon — święto fanów Wiedźmina od Netflixa i REDów

Netflix i CD Projekt RED zapraszają na WitcherCon — święto dla wszystkich fanów Wiedźmina! Już 9 lipca 2021 roku odbędzie się WitcherCon — święto dla fanów Wiedźmina, zarówno tego growego od CD Projekt RED, jak i serialowego z Henrym Cavillem od Netflixa. Impreza będzie w pełni wirtualna i będziemy w niej brać udział prosto z naszego domu.

WitcherCon — co zostanie pokazane?

Co prawda nie ma jeszcze pełnej i ostatecznej listy atrakcji, ale co nieco już zostało ujawnione. Czeka na nas:

  • The Witcher: Monster Slayer — będziemy mogli przyjrzeć się tworzeniu najnowszej gry mobilnej z uniwersum Wiedźmina.
  • Wiedźmin: Zmora Wilka — możemy też liczyć na to, że event rzuci więcej światła na nadchodzące anime z pogromcami potworów w roli głównej.
  • Panel poświęcony legendą, bestią i historią, jakie tworzą Kontynent znany nam z gier i serialu od Netflixa.
  • Materiały z tworzenia zarówno serialu, jak i gier, wywiady, prezentacje i ciekawostki zza kulis.
  • Panele dyskusyjne z twórcami gier i serialu.

Organizatorzy jednak od razu zaznaczają, że nie zostanie zaprezentowana żadna nowa gra z głównej serii. Czyli otwarcie nam mówią, żebyśmy nie oczekiwali tam żadnego Wiedźmina 4. To dobrze, od razu ucina to wszelkie plotki i wymysły dziennikarskie o tym, że nagle po Cyberpunk 2077, nadchodzi Witcher IV.

Jednak to niedobrze dla mnie, bo po cichu liczyłem na coś więcej na pecety. Coś na wzór gry: Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści, albo coś nowego do portfolio poza Gwintem. Wszak, jaki jest lepszy moment, żeby coś takiego ogłosić niż swój własny event? Miejmy nadzieję, że jednak Netflix wykorzysta tę okazję i pokaże coś dobrego o drugim sezonie serialu! Albo o spin-offie The Witcher: Blood Origin opowiadającym o pierwszych wiedźminach, na długo przed Geraltem z Rivii.

WitcherCon — kiedy?

Pierwsza transmisja odbędzie się 9 lipca o godzinie 19:00
Druga 10 lipca o godzinie 3:00 rano

Obie będą transmitowane na oficjalnych kanałach Netflixa na YouTubie i Twitchu. Zaś na blogu o fantastyce Hipogryf.pl będziemy na bieżąco informować o nowych wiadomościach na temat tego wydarzenia, tak, żebyście go przypadkiem nie przeoczyli.

Arek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

trzy × 1 =

Magazyn Hipogryf
%d bloggers like this: