Warhammer Odyssey – nadchodzi mobilny MMORPG bez auto-playa i z ciekawym światem

Warhammer Odyssey – nadchodzi mobilny MMORPG bez auto-playa i z ciekawym światem

2 września 2019 0 przez Birdman

Warhammer Odyssey to naprawdę dobrze zapowiadający się mobile-MMORPG, mający ukazać się wyłącznie na platformy Android oraz iOS.
Nie dość, że jest oparty na silnej marce, jaką jest Warhammer Fantasy World, nie dość, że ma skupiać się kooperacji między innymi graczami, to jeszcze teraz potwierdzone zostało, że gra nie będzie miała funkcji auto-play.

 

Warhammer Odyssey logo

 

Warhammer Odyssey –  jak za starych mmo

 

Auto-play to rzecz okropna. Wprowadzony przez przeglądarkowe gry mmo, potem przygarnięty przez mniejsze tytuły MMORPG a na koniec przyjęty z otwartymi ramionami przez gry mobilne. Nazywać można to różnie, auto-play, auto-battle, auto-tracking, bot, auto-farm, auto-quest.

 

Jak zwał tak zwał. Jednak nigdy nie zrozumiem, co jest przyjemnego w oglądaniu jak gra sama zamiast nas gra. Jak postać chodzi sama, zabija sama i nawet umiejętności wykupuje sama. Na szczęście Warhammer Odyssey ma być tytułem MMORPG wolnym od czegoś takiego. Dokładnie, całą brudną robotę będziemy musieli odwalać sami.

 

Warhammer Odyssey Gameplay

 

Warhammer Fantasy

 

Akcja gry, jak zresztą sama nazwa wskazuje dzieje się w uniwersum Warhammera, a dokładniej to w Warhammer Fantasy. Świecie dark fantasy odpowiadającym naszemu późnemu średniowieczu. Z magią, potworami, kościołem czy innymi typowo fantastycznym rasami jak elfy, wampiry czy krasnoludy.

 

Fani Warhammera powinni być zachwyceni, tak samo, jak i fani Wiedźmina czy Władcy Pierścieni łatwo odnajdą się w uniwersum gry.

 

Widok na miasto z gry - Marienburg

 

Tylko 3 rasy na starcie Warhammer Odyssey

 

O samej grze jeszcze za wiele nie wiemy, nie było gameplaya ani bety. Jednak już wiadomo, że dostępne będą 3 grywalne rasy, każda z nich będzie miała 2 profesje do wyboru:

 

Ludzie

  • Witch Hunter
  • Warrior Priest

Elfy

  • Archemage
  • Shadow Warrior

Krasnoludy

  • Slayer
  • Engineer

 

Witch Hunter walczący w mieście

 

Mało, chociaż można liczyć, że jak w wielu tytułach mmo, z czasem będzie ich więcej.
O dacie premiery gry na razie nic nie wiadomo, na obecną chwilę można jedynie złożyć wstępną rejestrację na stronie Warhammer Odyssey.
Ewentualnie jak chcecie poznać trochę więcej uniwersum Warhammera, to może warto zagrać w Dark Heresy?