Uroboros przestaje wydawać książki Star Wars

Uroboros (Grupa Wydawnicza FOKSAL) poinformowało na swoim fanpage na facebooku, że Star Wars Thrawn. Zdrada był ostatnim wydanym przez nich tytułem z uniwersum Star Wars, nie będzie już dodruków obecnych pozycji, a z dniem 31 marca 2021 przestają w ogóle sprzedawać książki Star Wars. Cały tekst poniżej:

 

Drogie Czytelniczki, Drodzy Czytelnicy,
informujemy, że tytuł „Star Wars. Thrawn. Zdrada” był ostatnim tytułem z uniwersum Star Wars wydanym w Uroborosie.
Od roku 2021 nie planujemy wydawania kolejnych tytułów gwiezdnowojennych, jak również nie planujemy dodruków tytułów niedostępnych. Dotychczas wydane przez nas tytuły z serii Star Wars będą dostępne w sprzedaży jeszcze do 31 marca 2021 r. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzone lata, te dobre i te lepsze, lecz zawsze pełne emocji. Dziękujemy Wam za wsparcie, wskazówki oraz za dobre słowa.
Niech Moc będzie z Wami!
Wasz Uroboros

 

Szkoda tego i jako fan Star Wars nie jestem zbyt szczęśliwy na taką nowinę, ale z drugiej strony w tym roku sprzedaż książek w ogóle leci na łeb na szyje i spadła o prawie 30% (źródło: wirtualnemedia) więc taka decyzja jest jak najbardziej zrozumiała i pewno niejedno IP to jeszcze czeka.

 

Nie wiadomo czy jakieś inne wydawnictwo przejmie książki ze świata Gwiezdnych Wojen (przy obecnych realiach za bardzo na to nie liczę), więc jeśli ktoś planował uzupełnić swoją kolekcję o brakujące tytuły, no to teraz jest ostatnia szansa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem + dwadzieścia =

Magazyn Hipogryf