Ultimate NES Remix Nintendo 3DS – niby stare a jednak nowe

Ultimate NES Remix Nintendo 3DS – niby stare a jednak nowe

7 grudnia 2019 0 przez Birdman

Wyobrażam sobie, że pewnego dnia zarząd Nintendo usiadł i powiedział: weźmy stare gry z NESa (u nas był Pegasus), w które wszyscy zagrywali się w swoim dzieciństwie i kochają po dziś dzień, a potem pomieszajmy je ze sobą i zobaczmy, co z tego wyjdzie. — I tak właśnie powstał Ultimate NES Remix na przenośną konsole Nintendo 3DS.

 

Ultimate NES Remix recenzja gry video na konsole Nintendo 3DS na blogu Hipogryf.pl

 

Ultimate NES Remix jak kartridż z grami 100 in 1

 

Nie wiem jak Ty, ale ja pamiętam jeszcze czasy, kiedy istniały stoiska z grami na różnych rynkach i stadionach, gdzie chodziło się kupować kartridże z Contrą czy Mortal Kombat.

 

Kirby w UNR na Nintendo 3DS recenzja gry na blogu Hipogryf.pl

 

Istniały też wtedy karty z naklejkami pokroju 100 in 1, gdzie dostawało się kilka gier i wiele hacków do nich, dzięki czemu wychodziło właśnie to magiczne 100 gier.

Była np. wersja Super Mario Bros. Gdzie Mario był nieśmiertelny, tj. był odporny na wrogów, ale spadnięcie w przepaść jak najbardziej kończyło etap. Albo, że po prostu Player 1 to był Luigi a Player 2 to Mario i voila, już dwie różne gry na kartridżu.

 

Pamiętam, że zagrywałem się za młodu w tego typu gry na Pegasusie. Czymś podobnym jest właśnie Remix od Nintendo, tylko że o wiele bardziej pokręconym.

 

Super Mario Bros 3. jako księżniczka Peach w Ultimate Nintendo Remix na konsole Nintendo 3DS - recenzja na blogu Hipogryf.pl

 

Jeżeli myślałeś, że Ultimate NES Remix to po prostu paczka starych gier z NESa / Pegasusa to bardzo się myliłeś

 

Powiem Ci tak:
Weź Mario, Kirbiego czy Donkey Konga z Pegasusa i wymyśl element tej gry, którego twórcy na pewno by w niej nie umieścili. Wtedy wyjdzie Ci właśnie Ultimate NES Remix.

 

Ultimate NES Remix recenzja gry video blog o grach Hipogryf.plBędziesz na przykład: przechodził etap w Super Mario Bros. Ale idąc od prawej do lewej strony, a nie jak w oryginale od lewej do prawej. Albo w innej grze będziesz miał zaciemniony cały ekran i podświetlony tylko jeden kawałek przed sobą.

Przechodzenie Donkey Konga jako Link z Legend of Zelda? Do tego bez możliwości skakania nad beczkami? Ależ oczywiście, że to się tutaj znalazło!

 

UNR na blogu o grach video - recenzja gry na Nintendo 3DS na blogu Hipogryf.pl

 

Ultimate NES Remix to nie są stare gry

 

Ultimate NES Remix to tak naprawdę krótkie etapy, wykorzystujące bohaterów i miejsca ze starych gier, które zapewniają ogromną ilość zabawy.

Dokładnie tym jest ta pozycja — to zbiór pokręconych mini-gierek, wykorzystujących elementy ze starych gier, wraz z nowymi dziwacznymi mechanikami.

 

Speed Mario Bros. z Ultimate NES Remix na Nintendo 3DS recenzja na blogu o grach Hipogryf.pl

 

Czy jestem zły, że nie dostaliśmy pełnoprawnej gry a w miejsce tego dali nam garść mini-gierek? Ani trochę!

Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że bawię się przy tym niesamowicie.

  

Ps. jest to już druga recenzja gry na Nintendo 3DS, jaką napisałem dzisiaj! Trzeba zwiększyć ilość recenzji na blogu Hipogryf.pl.

Poprzednie recenzja gry z dzisiaj to: Nano Assault – recenzja shoot’em upa na Nintendo 3DS