TOP 5 najciekawszych premier anime – sezon lato 2021

Zastanawiasz się, co warto obejrzeć, a co sobie lepiej odpuścić w nadchodzącym sezonie? Przychodzę z pomocą! Oto najciekawsze premiery, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę:

1. Bokutachi no remake

Opis: Historia skupia się na 28-letnim mężczyźnie Kyouya Hashiba, który jest producentem gier. Gdy jego firma bankrutuje, traci swoją pracę i wraca do rodzinnego domu. Kiedy Kyouya, leżąc na łóżku, wspomina niesamowite osiągnięcia twórców w jego wieku, zaczyna żałować swoich życiowych decyzji… Otwierając oczy, odkrywa, że przeniósł się 10 lat wstecz w jego życiu, a dokładniej do momentu, zanim rozpoczął studia. Teraz ma okazję zmienić swoje życie, zaczynając jako student uczelni artystycznej. Obecnie mieszka w czteroosobowym, koedukacyjnym domu. Kyouya ma szansę spędzić kształtujące lata z niesamowitymi twórcami, ale sprawy mogą się nie potoczyć tak, jak się spodziewał. To komediowa opowieść o nieporadnej osobie, która otrzymała drugą szansę do spełnienia swoich marzeń!

To może być jedną z głupszych komedii, jaką było wam dane obejrzeć!

Gatunek: Komedia, dramat

Studio: feel

Data premiery: 03.07

2. Tantei wa Mou, Shindeiru

Opis: Historia skupia się na postaci Kimihiko Kimizukiego, ucznia trzeciej klasy liceum, oraz byłej asystentce detektywa imieniem Siesta. Poznał on ją trzy lata temu, ponad 10 000 metrów nad ziemią, w porwanym samolocie. Przez trzy lata ich współpracy wyruszali ciągle na nowe wyprawy, gdzie każda kolejna była bardziej niebezpieczna od poprzedniej, co przyczyniło się do nagłej śmierci Siesty. Pozostawiony sam Kimihiko próbuje z całych swoich sił powrócić do normalnego życia.

Zapowiada się niezły wyciskacz łez!

Gatunek: Dramat, akcja

Studio: Kadokawa

Data premiery: 04.07

3. Vanitas no Carte

Opis: Mechaniczny Grymuar, który rozsiewa wśród wampirów klątwę… Czy otworzysz jego karty? Tryby opowieści, prowadzone Księgą Vanitasa, powoli zaczynają się obracać.
Dziewiętnastowieczny Paryż. Vanitas jest człowiekiem leczącym wampiry. Używa magicznej księgi, by pozbywać się klątwy, która zmienia je w krwiożercze monstra.
Chodzą pogłoski, że księga jest przeklęta i dzięki niej, w noce, gdy błękitny księżyc jest w pełni, powstają wampiry.

Proszę się przyznać, kto zwróci uwagę na ten tytuł ze względu na hot wampiry? Przyznam… że ja…

Gatunek: Nadprzyrodzone, shounen, akcja, tajemnica

Studio: Bones & Aniplex

Data premiery: 03.07

4. Kanojo ma kanojo

Opis: Historia skupia się na Naoyi, uczniu pierwszej klasy liceum. Po tym, jak nasz bohater wyznaje uczucia Saki, dziewczynie, w której podkochiwał się przez długi czas, jego życie jest bliskie ideałowi. Jednak pewnego dnia piękna, młoda dziewczyna Nagisa postanawia wyznać miłość Naoyiemu. Choć Nagisa i Naoyi dogadują się idealnie, ten wyznaje, że ma już dziewczynę. Jednak dziewczyna, niezniechęcona tym faktem, obiecuje pewnego dnia ponownie wyznać swoje uczucia. Nasz bohater wpada jednak na pomysł, aby zapytać Saki — co sądzi o tym, aby ten umawiał się z nimi obiema w tym samym czasie. Choć dziewczyny, zwłaszcza Saki, nie są zbyt zachwycone tym pomysłem, koniec końców zgadzają się na takie rozwiązanie.

Wiem, opis brzmi dziwnie, ale przyznajcie, że to coś nowego… heh… prawda?

Gatunek: Romans, szkolne, trójkąt miłosny

Studio: Half H.P Studio, Tezuka Productions, NBCUniversal Entertainment Japan

Data premiery: 03.07

5. Deatte 5 Byou de Battle

Opis: To był zwykły poranek dla Akiry Shiroyanagi. Licealista, który uwielbia gry i Konpeito (japońskie słodycze), został nagle wciągnięty na pole bitwy przez tajemniczą dziewczynę o imieniu Mion. Uczestnikom powiedziano, że zostali „wymazani z rejestru rodzinnego, zaangażowani w eksperyment i uzyskali określone moce”. Akira jest zdeterminowany, aby wygrać grę dzięki swoim nowo odkrytym mocom i zniszczyć stojącą za nią organizację. Uzbrojony w moc, której nikt się nie spodziewał i w możliwości własnego umysłu, rozpoczyna nowy okres inteligentnej bitwy!

Dla fanów gatunku Battle Royal będzie to prawdziwa gratka!

Gatunek: Battle Royal, akcja

Studio: SynergySP, Vega Entertainment, Studio A-CAT, Shogakukan-Shueisha Productions

Data premiery: 13.07

Oczywiście to nie jest koniec produkcji, które wychodzą w tym sezonie! Wymieniłem wam tylko (moim zdaniem) najciekawsze tytuły, na które z pewnością warto zwrócić uwagę!
Oprócz nowości, sezon lato 2021 jest bogaty w kontynuacje, między innymi druga część drugiego sezonu slime’a, czy drugi sezon słynnej otome! Ale… to już innym razem 😉
Miłego oglądania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 1 =

Magazyn Hipogryf