The Legend of Dark Witch już dostępne na Nintendo Switch

Inside System wydało jedną ze swoich najpopularniejszych platformówek 2D:  The Legend of Dark Witch w odnowionej wersji na konsole Nintendo Switch.

 

The Legend of Dark Witch na nintendo switch blog o grach Hipogryf.pl

 

Gra jest dostępna do kupienia za pośrednictwem eShop za 6,99 USD / 6,99 EUR / 700 jenów. Czyli na nasze obecnie jakieś 27 – 30 zł zależnie od kursu (dalej irytuje mnie polityka Nintendo gdzie 1 USD = 1 EUR).

 

Poniżej można zobaczyć trailer do gry:

 

 

The Legend of Dark Witch Switch Remake

 

Gra oryginalnie pojawiła się na konsole Nintendo 3DS w 2014 roku. Rok później miała swoją premierę na konsole Playstation Vita oraz na platformę Steam na PC.

 

Obecne wydanie pojawiające się na Switchu jest poprawioną wersją oryginału, najważniejsze zmiany to:

 

  • wrogowie upuszczają teraz Serca na normalnym poziomie trudności,
  • niektóre ataki bossów zachowują się inaczej,
  • kometa zwiększa skuteczność,
  • poprawiony balans poziomów trudności, szczególnie podczas walk z bossami.The Legend of Dark Witch i tak taniej na PC

 

Gra jest również dostępna na platformie Steam. Na dodatek na obecną chwilę dzięki promocji jej cena to 8,99 zł. Więc w porównaniu do Nintendo eShop, no to chyba więcej nie trzeba tutaj mówić.

 

Z jednej strony cieszę się, że ten tytuł ukazał się na Nintendo Switch, a z drugiej radzę poczekać z zakupem aż będzie w jakiejś promocji, chociażby o te 10 zł niższej. Bo to nadal jest odgrzewany kotlet.

 

Gra nawet bez żadnych promocji na PC kosztuje 17,99 zł. Moim zdaniem 20 zł w przypadku wydania na Switch byłoby jak najbardziej ok. Z drugiej strony konsolowe (a szczególnie Nintendowe) gry z natury są droższe.

 

Pomijając już to wszystko, to jest całkiem fajna gierka. Prosta i przyjemna i ma ten swój dziwny klimat, który potrafi wciągnąć. Polecam wam ją ograć, czy to na PC, czy to na konsoli to już raczej bez znaczenia.
A jak już chcemy coś dobrego na Switcha, no to właśnie ukazał się nowy trailer do Pokemon Sword i Shield. Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

pięć × 4 =

Magazyn Hipogryf
%d bloggers like this: