Tekken 3D Prime Edition – dobra gra na Nintendo 3DS czy granie na nostalgii?

Tekken 3! Jedna z najbardziej rozpoznawalnych gier na pierwszą konsolę Sony Playstation. Bijatyka, w którą zagrywała się połowa moich rówieśników. Zresztą ja też, ale tylko jak do któregoś wpadłem w odwiedziny, bo sam w dzieciństwie Playstation nie miałem (kupiłem ją sobie z sentymentu za jedną z wypłat z pierwszej pracy). Widać nie tylko ja czułem sentyment, bo na Nintendo 3DS został wydany Tekken 3D Prime Edition.

Czy jednak gra sama w sobie jest dobra? A może faktycznie jej moc polega tylko na nostalgii starych graczy? Zapraszam do recenzji!

 

Tekken 3D Prime Edition recenzja gry na Nintendo 3DS na blogu Hipogryf.pl

 

Tekken 3D Prime Edition – co mi się podoba

 

Ta gra jest niesamowicie miodna!
Walka z przeciwnikiem daje naprawdę dużo satysfakcji. Nic się nie tnie, ciosy latają na przemian, a to ode mnie, a to od przeciwnika i to w 60fps. Jeżeli miałbym porównać samą walkę, to jest to taki poziom DEAD OR ALIVE Dimensions, które recenzowałem >tutaj<

 

Nowy Tekken to dobra bijatyka na konsole Nintendo 3DS

 

Tekken Blood Vengeance
Tytuł brzmi obco? Dla mnie na początku też. Okazuje się, że jest to animowany film 3D, wydany w 2011 roku i oparty na fabule gier z serii Tekken. Skąd się o nim dowiedziałem? Bo Tekken Blood Vengeance w całości został umieszczony w Tekken 3D Prime Edition. Całkiem fajna sprawa.

 

Tekken 3D Prime Edition Nintendo 3DS / 2DS

 

Roster z Tekken 6
Gra wykorzystuje bohaterów z gry Tekken 6 (a nie 3 jak się na początku spodziewałem), wraz z ich modelami graficznymi. Oczywiście w dużo mniejszej rozdzielczości narzucanej przez konsolę Nintendo 3DS. Dlatego mamy tu taki misz-masz, gdzie bohaterowie są nowi, a wyglądają trochę właśnie jak z trójki (no może nie aż tak kanciasto).

 

Postacie z Tekken 6 w Tekken 3D Prime Edition recenzja gry na Nintendo 3DS na blogu Hipogryf.pl

 

Tekken 3D Prime Edition – co mi się nie podoba

 

Gdzie jest fabuła?
Wiem, że w bijatykach nie chodzi i zawiłe historie i tła dla postaci, jednak tak jak śmiałem się z fabuły w DEAD OR ALIVE Dimensions, to nie mogę zaprzeczyć, że jej nie było.

 

W Tekken 3D mamy tryb arcade, mamy szybkie pojedynki i survival jednak nie ma właśnie tego trybu fabularnego, który pozwoliłby nam poznać, nawet jeżeli słabą, to jakąkolwiek historię. Czyżby ratowali to poprzez dodanie filmu Tekken Blood Vengeance?

 

Recenzja gry Tekken 3D Prime Edition na blogu o grach Hipogryf.pl

 

System kart
Postęp we wszystkich trybach gry jest nagradzane kartami i punktami kart, nowym systemem wprowadzonym w Tekkenie 3D. W sumie do zebrania mamy aż 765 kart przedstawiających postacie z gry i kadry z dołączonego filmu. Kartami można również wymieniać się z innymi graczami na Nintendo 3DS za pośrednictwem usługi StreetPass, jednak poza mną nie znam nikogo kto ma 3DSa, więc ta funkcja ani trochę do mnie nie przemówiła.

 

Dobra bijatyka na 3DS, recenzja gry z Nintendo3DS na blogu o grach Hipogryf.pl

 

Czy Tekken 3D Prime Edition to dobra gra?

 

To dobra bijatyka, to muszę przyznać. Zarówno ilość postaci jest na plus, jak i sam system walki. Jednak czy to dobra gra? No powiedzmy, że tak. Jednak brakuje mi historii i jakby takiej jakieś otoczki fabularnej, dlatego ten tytuł wydaje mi się dość… pusty? Przez co po kilku walkach już chcemy robić coś innego, no i właśnie dlatego osobiście wybrałbym DEAD OR ALIVE Dimensions.

 

Scena pojedynku z przenośnego Tekkena na konsole Nintendo

 

Z drugiej strony Tekken 3D Prime Edition to nowe podejście, taki ciekawy eksperyment, który o dziwo wcale nie żeruje na popularności Tekkena 3, a chce być czymś innym, czymś oryginalnym, nawet jeżeli moim zdaniem nie do końca im to wyszło.

 

Podsumowując:

  • fajnie się naparza z przeciwnikami,
  • dziwny system kart,
  • dość szybko nie mam co robić,
  • jest to coś nowego, a nie jest kalką Tekkena 3.

 Birdman

Birdman

Staram się aktywnie promować czytanie, granie w gry planszowe i ogólnie pojętą fantastykę.

%d bloggers like this: