Tania klawiatura dla pisarskiego kanapowca? Activejet K-3021

Hej pisarskie i blogerskie Hipogryfy! Ostatnio wspominałem na blogu o taniej i prostej klawiaturze do pisania bloga — Activejet K-3113, która była całkiem spoko wyborem, jeśli chodzi o samo pisanie. No a teraz omawiam jej tak jakby mniejszą wersję, czyli model K-3021:

 

 

Activejet K-3021 — tania klawiatura a do tego poręczna?

 

To, co odróżnia K-3021 od modelu K-3113 to ich budowa. K-3113 była klawiaturą wygodną, lecz nie nazwałbym jej małą. Za to K-3021 oszczędza miejsca jak tylko może, jednocześnie dalej będąc pełnowymiarową klawiaturą, z wydzielonymi klawiszami numerycznymi, funkcyjnymi, a nawet kawałkiem wolnej przestrzeni nad klawiszami strzałek. Tym samym daje radę podczas pisania i leżenia na kanapie.

 

 

Że co? Pisanie leżąc na kanapie?

 

Niech mi jakiś bloger powie, że nigdy tak nie pisał! Naprawdę myślicie, że ja dam radę usiedzieć przed biurkiem w wyprostowanej pozycji i klepać jedną recenzję za drugą?

 

Nie ma opcji!

 

Moja praca często odbywa się na kanapie, z książką pod ręką, paczką chipsów gdzieś z boku i laptopem na kawowym stoliku. Coś tam przeczytam, wpadnie mi pomysł na kolejny akapit recenzji, to złapię za laptopa i szybko to dopisze, w międzyczasie wrzucę w siebie trochę chipsów i tak właśnie wygląda moja praca 😉

 

 

No i przyznać muszę, że takie branie i odkładanie laptopa za wygodnie nie jest. No a przecież wystarczy podłączyć klawiaturę i trzymać na kolanach. Już nie muszę co chwila sięgać po lapka, spokojnie czytam książkę, zajadam słodycze, a jak najdzie mnie pomysł co tu wklepać w recenzji, to klawiatura leży i czeka na kolanach. Nie powiem, że K-3021 jest jakimś maluchem na wzór klawiatur bluetooth do telewizorów. Jednak jest na tyle lekka i poręczna, że w ogóle nie przeszkadzała mi jej obecność na kolanach.

 

 

Gorzej jak byśmy chcieli użytkować jej na biurku. Bo tak bardzo przyzwyczaiłem się do klawiatur z podstawką na nadgarstki, że przy K-3021 położonym bezpośrednio na biurku, za długo nie mogłem wysiedzieć. Mimo że samo klepanie w klawisze było całkiem przyjemne i tutaj odczucia były bardzo zbliżone do K-3113 (ta co prawda też nie ma za dużo miesca na nadgarski, ale nie kończy się tak blisko klawiszy jak K-3021). Oczywiście nie za bardzo daje sobie radę podczas grania w gry, ale hej, to jest klawiatura biurowa, a nie gamingowa.

 

 

Urządzenie ma sugerowaną cenę ustawioną na 23 zł, chociaż w sklepach zdarza się trafić to taniej. Czy się opłaca? To już zależy czego oczekujecie od urządzenia w tym przedziale cenowym. Mnie do pisania recenzji na kanapie starczała, no i właśnie tam z niej korzystałem.

 

Jak zwykle na zakończenie, garść specyfikacji:

 

Długość kabla 1,5 m
Obsługa funkcji Plug & Play Tak
Urządzenie wskazujące Nie
Rozmiar klawiatury Standardowy
Klawiatura numeryczna Tak
Klawisze Windows Tak
Technologia łączności Przewodowa
Hub USB Nie
Podświetlenie Nie
Pełnowymiarowa klawiatura Tak
Kolor powierzchni Jednolity
Dołączona myszka Nie
Kraj pochodzenia Polska
Obsługiwane systemy operacyjne Windows Tak
Obsługiwane systemy operacyjne Mac Tak
Obsługiwany systemy operacyjne Linux Tak
Rodzaj zasilania USB
Podstawka na nadgarstek Nie
Klawisze multimedialne Tak
Materiały Plastik
Typ klawiatury Membranowa
Układ klawiatury QWERTY
Język klawiatury Amerykański międzynarodowy
Klawiatura wyspowa Nie
Przeznaczenie Uniwersalny
Klucze niskiego profilu Nie
Regulowana wysokość klawiatury Tak
Rekomendowane użycie Dom
Ilość klawiszy 106
Wymiary klawiatury (SxGxW) 442 x 140 x 26 mm
Waga klawiatury 620 g
Interfejs urządzenia USB

 

~ Arek

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 + 7 =

Magazyn Hipogryf