Tania klawiatura dla blogera — model Activejet K-3113

Hej blogerzy! Dawno nie pisałem żadnego tekstu stricte o pisaniu bloga, no to wracam do was z nowym wpisem. Tym razem nie będzie co prawda o tym, jak pisać czy dlaczego pisać, ale o tym, na czym pisać. Bo tak się składa, że ostatnio klepałem trochę w klawisze na klawiaturze Activejet K-3113 i mogę się podzielić wrażeniami z jej użytkowania.

 

 

Activejet K-3113 to tania i prosta klawiatura do pisania

 

Czasem potrzebna jest nam klawiatura na wskroś prosta, zwyczajna i co najważniejsze — tania. Czy to do biura, czy to do zapasowego kompa, czy też szukamy czegoś taniego i podstawowego, dzięki czemu napiszemy książkę / bloga. Kiedy budżet nie pozwala zaszaleć, można właśnie zwrócić się w kierunku takich modeli jak omawiany dzisiaj Activejet K-3113. Cena sugerowana przez producenta to 26 zł, więc klawiatura raczej nie powinna zbytnio uszczuplić naszego domowego budżetu.

 

 

Szybko idzie się do niej przyzwyczaić

 

No ok, to nie jest klawiatura mechaniczna, nie jest to też klawiatura gamingowa, więc nie liczcie ani na wysoki skok, ani na przyjemny profil klawiszy. Jednak, w porównaniu do najtańszych klawiatur z supermarketu (nazw nie będę wymieniał, ale pewnie wszyscy wiecie, o jakie mi chodzi), to sprawuje się naprawdę dobrze.

 

Duża wygodna spacja, wydzielona klawiatura numeryczna, odpowiednia przerwa między klawiszami funkcyjnymi a resztą klawiatury, no i całkiem przydatne klawisze multimedialne.

 

Piszę się wygodnie, klawisze nie są ani za nisko, ale nie chodzą za ciężko, jak to ma miejsce w najtańszych klawiaturach, powiedziałbym nawet, że bardzo szybko idzie się do niej przyzwyczaić. Chociaż po dłuższej sesji pisania, musiałem zrobić przerwę, bo już palce zaczynały boleć, ale i tak było o wiele lepiej niż np. na klawiaturze od laptopa.

 

 

Jeśli chcemy po prostu klepać literki w jakimś Wordzie czy focus writerze, to daje rade. Do niczego poza tym jej nie używałem, ale pisać się da i jak szukacie czegoś całkowicie po kosztach, to można przetestować model Activejet K-3113.

 

 

Czy sam bym z niej na co dzień korzystał? Jeśli nie miałbym pod ręką innego klawiatury, to pewnie tak. No ale biorąc pod uwagę, że za 10 zł więcej kupiłem klawiaturę SpeedLink FERUS Gaming – SL-670000-BK-US (recenzja niedługo), to omawiany dzisiaj model można traktować bardziej jako taką zapasową klawiaturę.

 

 

Na koniec podrzucam jeszcze parametry techniczne dla zainteresowanych:

 

Długość kabla 1,5 m
Obsługa funkcji Plug & Play Tak
Urządzenie wskazujące Nie
Rozmiar klawiatury Standardowy
Klawiatura numeryczna Tak
Klawisze Windows Tak
Technologia łączności Przewodowy
Hub USB Nie
Podświetlenie Nie
Pełnowymiarowa klawiatura Tak
Kolor powierzchni Jednolity
Dołączona myszka Nie
Kraj pochodzenia Polska
Obsługiwane systemy operacyjne Windows Tak
Obsługiwane systemy operacyjne Mac Tak
Obsługiwany systemy operacyjne Linux Tak
Rodzaj zasilania USB
Podstawka na nadgarstek Nie
Klawisze multimedialne Tak
Materiał Plastik
Typ klawiatury Membranowa
Układ klawiatury QWERTY
Język klawiatury Amerykański międzynarodowy
Ilość klawiszy 104
Klawiatura wyspowa Nie
Przeznaczenie Uniwersalny
Klucze niskiego profilu Nie
Rekomendowane użycie Dom
Styl klawiatury Zakrzywiony
Regulowana wysokość klawiatury Nie
Wymiary klawiatury (SxGxW) 432 x 174 x 24 mm
Waga klawiatury 742 g
Interfejs urządzenia USB

 

 

~ Arek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − osiem =

Magazyn Hipogryf