MMORPG – Szał na World of Warcraft Classic może zapowiadać powrót popularności gatunku!

Popularność gier MMORPG podupadała przez ostatnie lata, niestety, ale coraz mniej dużych pozycji zwracało na siebie uwagę. Mieliśmy co prawda Black Desert Online czy Revelation Online, jednak i one nie utrzymywały się długo na ustach portali branżowych.

 

Zapomniane krainy

 

Jednym z większych mmo, o których pamiętam, że było głośno to Tera Online. No był jeszcze ArcheAge czy Blade & Soul a jeszcze wcześniej Lineage 2 i Runes of Magic. Mimo to dało się zauważyć, że popularność tego gatunku bledła przy zdobywającym rozgłos MOBA (League of Legends, Dota 2), czy obecnie królującym Battle Royale (PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS, Fortnite czy Apex Legends).

 

 

Powrót króla

 

Jednak pojawił się WoW Classic i nagle wszyscy zaczynają wspominać, jakie to dobre były te stare mmorpg. Praktycznie w tym samym momencie, starusieńka Shaiya rusza z beta testami w wersji SEA, a Star Wars The Old Republic dostanie 22 Października nowy dodatek, zatytułowany Onslaught.

 

Widać, że coś się dzieje w świecie mmo. Nie chcę wróżyć z fusów, nie chcę obiecywać gruszek na wierzbie, ale przyznam szczerze. Byłoby miło zobaczyć powrót popularności MMORPG. Skoro PewDiePie ożywił Minecrafta, to może WoW ożywi swój cały gatunek.

 

 

Zataczamy koło w świecie MMORPG

 

Hype na MMORPG właściwie zaczął się od World of Warcraft. Wiadomo, gry tego typu były już przed nim, jak Ultima, które przecież była również popularna. Jednak to gra od Blizzarda tak naprawdę sprawiła, że wszystkie studia nagle zachciały tworzyć gry mmo.

 

 

Może to jest właśnie zataczające się koło. WoW Classic się pojawił (a wcześniej było jeszcze Lineage 2 Classic), to teraz wiele innych firm podłapie temat i pojawi się np. Runes of Magic Classic?

Nie pogniewałbym się. Zwłaszcza że pamiętam, jak ta gra zaczynała u nas i nawet dodawali płytkę z grą do CD-Action (ehh… gry mmorpg na płytach, to były czasy…).

  Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 + 5 =

Magazyn Hipogryf