Startuje rekrutacja! Szukamy świeżej krwi!

Jeśli jesteś fanem/ką fantastyki i przymierzasz się do pisania o niej, to trafiłeś w dobre miejsce. Gorąco zapraszamy, bo właśnie wystartowała rekrutacja. Wszystkiego, co będzie Ci potrzebne, aby się zgłosić, dowiesz się z tego wpisu. Maile ze zgłoszeniami prosimy przesyłać na adres: kontakt@hipogryf.pl

Prosimy jednak zapoznać się z dalszą częścią wpisu, mail do przesyłania zgłoszeń znajduje się również na końcu tego tekstu.

Co możemy Ci zaoferować?

Świetną atmosferę

My w Hipogryfie nie tylko piszemy o fantastyce, ale też o niej gadamy… i nie tylko o niej. Jesteśmy po prostu ekipą, która chce robić fajne rzeczy. Jesteśmy więc otwarci, a nawet chcemy, współpracować z osobami zaangażowanymi. Jeśli podoba Ci się to, co tworzymy i chcesz być tego częścią, daj nam znać!

Naukę podstaw pisania recenzji, artykułów czy prowadzenia wywiadów

Każdy tekst w Hipogryfie jest sprawdzany i przeprowadzamy jego redakcję. Po przeczytaniu odsyłamy do Ciebie tekst i rozmawiamy co trzeba/warto zmienić. Zawsze, gdy będziesz miał/miała jakąś zagwozdkę, jesteśmy otwarci na pytania. Skupiamy się głównie na recenzjach i coraz częściej przeprowadzamy wywiady, jednak jeśli będziesz miała/miała ciekawy pomysł na artykuł, to oczywiście będziesz mógł/mogła go napisać. Oczywiście na inne formy się nie zamykamy, trzeba tylko chcieć.

Możliwość otrzymania książek przedpremierowo z dużych wydawnictw

Mimo iż nie jesteśmy dużym medium, potrafimy przedpremierowo otrzymywać książki od wydawców takich jak Uroboros czy Wilga. Mamy możliwość poproszenia ich o nadchodzącą książkę, ale też jeśli recenzujesz jakąś serię lub książki jednego autora, to jest szansa, że po prostu dostaniesz kolejne. Przykładem może być tutaj twórczość Brandona Mulla.

Antek i Arek już przygotowują się do rozmów z wydawnictwami po darmowe książki dla Ciebie!

Możliwość pojawiania się na niektórych eventach jako prasa

W tym roku mieliśmy okazję być, chociażby patronem medialnym łódzkiego Festiwalu Grozy i Fantastyki. Ale to wcale nie jest najważniejsze. Zupełnie inaczej rozmawia się z wydawcami, będąc czytelnikiem, a będąc recenzentem. Można przeprowadzić, chociażby wywiad z pisarzem po prostu pytając się go o to przy stoisku. Jesteśmy w stanie też przeprowadzać panele czy spotkania autorskie na konwentach, chociaż do tego, aby przeprowadzać je na większych wydarzeniach, musimy jeszcze popracować.

A jak już razem pojawimy się na evencie, to jest wręcz pewne, że Antek i Arek zaciągną Cię do stołu z planszówkami 😉

Wracając jeszcze do łódzkiego Festiwalu Grozy i Fantastyki, udało nam się na nim poznać ludzi ze sklepu Kreatorium.com i otrzymaliśmy kod promocyjny na ich koszulki -15% dla czytelników naszego Magazynu. Kod był aktywny przez ponad miesiąc. Dlaczego o tym piszemy? Kreatorium to sklep należący do kanalu Astrofaza na Youtub’ie, który ma kilkaset tysięcy subskrybentów. Tak więc nie trzeba być wielkim influencerem, żeby robić fajne rzeczy.

Zapoznanie z rynkiem książki od środka

Właśnie! Jesteśmy w stanie rozmawiać bezpośrednio z pisarzami i wydawcami, czy poznawać ich na żywo. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby napisać do np. pracownika działu promocji w jakimś wydawnictwie i popytać się go o różne sprawy. Nawet można skonsultować się z nimi w jakiejś sprawie i napisać artykuł. Oczywiście bardzo ważna jest nasza współpraca z wydawnictwem HM…, które wydaje nasz magazyn. Jesteśmy w stanie bez problemu dostać się do pisarzy czy właścicieli wydawnictwa.

Dawne czasy, jak jeszcze naczelny miał krótkie włosy

Możliwość przeprowadzania wywiadów

Być może nie było jeszcze zbyt wielu wywiadów na Hipogryfie (pierwszy wywiad został przeprowadzony rok temu), ale jak dotąd żaden pisarz nam nie odmówił. Łącznie było tych wywiadów 7, jednak na razie możemy mówić szerzej tylko o czterech. Także znaleźli się tutaj szef wydawnictwa HM… i jednocześnie pisarz Marcin Halski oraz pisarz Marcin Masłowski. Te wywiady możecie obejrzeć na naszym YT. Z kolei w 3. numerze magazynu dostępny jest wywiad z Krzysztofem Piersą, który do dzisiaj odbył kilkaset, jeśli już nie tysiąc spotkań autorskich i cały czas pisze nowe książki. Na blogu mamy też wywiad z Arkadym Saulskim, pisarzem Fabryki Słów, którego książki wydano i nadal wydaje się za granicą.

W razie W jakiś sprzęt też Ci na konwencie zorganizujemy ;)
W razie W jakiś sprzęt też Ci na konwencie zorganizujemy 🙂

Podstawowa znajomość SEO, obsługa wordpressa

Pisząc dla Hipogryfa, będziesz na blogu korzystać z CMS WordPressa oraz Yoast SEO. Są to dwa narzędzie wykorzystywane również w dużych redakcjach. Wobec tego ich podstawowa znajomość i umiejętności korzystania z nich mogą Ci się przydać, jeśli planujesz taką drogę zawodową. Oczywiście cały czas pamiętaj, że jesteśmy grupą amatorów.

Praca przy nagrywaniu materiałów na YouToube

W Hipogryfie możesz również zbierać doświadczenie na YouTubie. Możesz nauczyć się pracy z mikrofonem czy montowania. Oczywiście będzie to zależeć od Twojego zaangażowania, bo nikt Cię do tego nie zmusi. Jeśli wyrażałbyś taką chęć to nagrywamy podcasty oraz wywiady. Oczywiście, jak możesz zauważyć, nasz kanał dopiero raczkuje, dlatego właśnie szukamy chętnych do pomocy w jego tworzeniu.

Ostatnio brak nam „gadaczy” na podcasty, więc jak lubisz pogadać a nie masz z kim, to wbijaj 😉

Zwiększenie popularności jako osoba w social mediach

Oczywiście, nie gwarantujemy Ci złotych gór i to w głównej mierze zależy od Ciebie, ale my możemy Ci pomóc w social mediach. Będziemy Cię też oznaczać na naszych wpisach, czy dodasz też linki do swoich SM w swoim profilu i pod każdym artykułem.

Możesz wpisać sobie Hipogryfa do CV

Tak, można. Jeśli wiążesz swoją przyszłość z pracą dziennikarską lub w mediach, to możesz wpisać sobie do CV, że byłeś/jesteś redaktorem Hipogryfa, mamy nadany numer ISSN i wydawcę. Pokażesz wtedy pracodawcy, że już masz jakieś doświadczenie. Tutaj jest jeszcze jedna ważna informacja: Nie płacimy za teksty. Cały czas jesteśmy jednak skłonni Ci pomóc w rozwoju warsztatu i nie tylko.

Czego wymagamy

Nie musisz pisać dużo

Właśnie, nie musisz pisać wiele. Oczywiście, jeśli chcesz, to świetnie, ale dla nas wystarczy jeden tekst na miesiąc. Warto by jednak było, gdybyś już potrafił w miarę ciekawie pisać i miał na dobrym poziomie znajomość ortografii, interpunkcji itp.

Kogo szukamy?

Osób, które chcą pisać o fantastyce, co już mogliście sami zobaczyć. Czy komiksy, czy gry, czy książki, czy filmy itd. Nie ważne! Ważne, że związane z fantastyką, chociaż czasami też jesteśmy w stanie trochę nagiąć tę zasadę. W tym miejscu chcielibyśmy jeszcze nadmienić, bo może ktoś będzie miał wątpliwości, na bloga i do magazynu piszemy zdalnie, możesz mieszkać zarówno w Szczecinie, jak i w Białymstoku. Druga rzecz, nie ma widełek wiekowych, możesz chodzić jeszcze do podstawówki, a możesz być w okolicach 40. Nie ma to znaczenia, ważne są umiejętności i zaangażowanie.

Bardzo mile widziane będą osoby zajmujące się komiksami czy filmami oraz chętne do nagrywania na YT. Oczywiście jeśli chcesz pisać o książkach czy grach, to też gorąco zapraszamy. Nie musisz się ograniczać do jednej formy. Mamy osoby, które recenzują i komiksy, i seriale, i książki, i gry, a nawet gry paragrafowe.

A właściwie to jaka odmiana fantastyki? Każda. Dosłownie. Dark fantasy, książki dla dzieci, fantastyka bardziej klasyczna, nowości, książki wydane sto lat temu, bizarro fiction, science-fiction, horrory, młodzieżówki, anime też. Tak więc naprawdę wszystko.

Dołącz do Hipogryfa i zostań bohaterem niczym Homelander!

Rekrutacja trwa od momentu opublikowania tego wpisu i nie wiemy kiedy się zamknie, zależy to w dużej mierze od ilości zgłoszeń. Jeśli jednak Ci zależy, nie zwlekaj, napisz coś o sobie, przygotuj jakiś tekst i śmiało ślij maila na adres: kontakt@hipogry.pl

Rekrutacja też nie będzie przeciągać się w nieskończoność, nie przyjmiemy też z pewnością wszystkich, ale gwarantujemy odpowiedź na każde zgłoszenie w ciągu kilku dni od wysłania. Także prosimy o nie zwlekanie, jeśli chcesz, to pisz!

~Antek

Chęć pomocy przy porwaniu Kerfusia będzie dodatkowym atutem!
~Arek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 + szesnaście =

Magazyn Hipogryf
%d bloggers like this: