Star Wars – Wielka Republika – Światło Jedi na początku maja

Hej hej gwiezdne Hipogryfy! Pierwsza książka z serii Star Wars: The High Republic / Gwiezdne Wojny: Wielka Republika, czyli Światło Jedi ukaże się niedługo, bo już na początku maja!

 

“Na długo przed Imperium i wojnami kolonów światy prosperowały pod przywództwem senatu, a wszędzie panował pokój, zaprowadzony przez członków zakonu zwanych Jedi. Jednak pewnego dnia w nadprzestrzeni dochodzi do katastrofy. Rycerze Jedi stawiają czoła klęsce, ale poza granicami Republiki czai się już nowe niebezpieczeństwo, a z mroku wyłania nowy wróg.”

 

Książka ukaże się na początku maja (planowana data premiery 04.05.2021) za pośrednictwem Wydawnictwa Olesiejuk, które w miejsce Uroborosa zajmie się dostarczaniem pozycji ze świata Star Wars na naszym rynku. Światło Jedi będzie miała około 400 stron, a cena okładkowa książki to 39,99 zł.

 

Światło Jedi i Charles Soule

 

Za książkę odpowiada Charles Soule — nowojorski pisarzem komiksowy, prozaik, muzyk i prawnik z Brooklynu. Najbardziej znany jest z pisania historii do takich serii jak Daredevil, She-Hulk, czy też odpowiada za Death of Wolverine. Nie są mu też obce klimaty Gwiezdnych Wojen, bo ma na swoim koncie już kilka różnych książek i serii komiksów o Gwiezdnych wojnach z Del Rey Books i Marvel Comics. Jego debiutancka powieść, The Oracle Year, została wydana przez Harper Perennial 3 kwietnia 2018 r. Jego następna powieść, Anyone, została wydana 3 grudnia 2019 r., Również przez Harper Perennial. Fani Imperium i Republiki mogą go też kojarzyć z takich komiksów jak Star Wars: Poe Dameron, Star Wars: Obi-Wan & Anakin czy Star Wars: Lando.

 


 

 

Tytuł: Star Wars – Wielka Republika – Światło Jedi

Autor: Charles Soule

Seria: The High Republic / Wielka Republika

Wydawca: Wydawnictwo Olesiejuk

Data premiery: 04.05.2021

Rodzaj: opowieść

Format: 135×202

Oprawa: oprawa miękka

Cena okładkowa: 39.99 zł

Liczba stron: objętość szacowana 400 str.

ISBN: 978-83-8216-563-0

 

ps. Wiedzieliście, że na blogu o fantastyce, science-fiction i horrorach — Hipogryf.pl mamy cały osobny dział o Gwiezdnych Wojnach? 😀 Zajrzyjcie do naszej Kantyny Star Wars i przeczytajcie recenzje książek, gier video, seriali animowanych czy zapowiedzi i nowości o nowych produkcjach filmowych Disneya!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + dziesięć =

Magazyn Hipogryf