Star Wars: Ostatni Strzał – uwaga bo Han Solo strzela!

Uwaga uwaga! Han Solo będzie strzelać! A nie… chwila moment, przecież on nigdy nie ostrzega ze strzela… i zawsze strzela pierwszy 😉 Tak się składa, że trafiła w moje ręce pozycja Star Wars: Ostatni Strzał. Po części dlatego że dość już miałem recenzowania młodzieżówek, a po części, że jako jedyny z redakcji obejrzałem film Han Solo: Gwiezdne wojny – historie i się nim jarałem! Tak więc załapałem za Ostatni Strzał i co wam powiem to wam powiem ale:

 

Książkę Star Wars: Ostatni Strzał można kochać albo nienawidzić!

 

Można ją kochać, jak jaraliście się filmem Han Solo: Gwiezdne wojny – historie i potrzebowaliście jeszcze więcej!

No, ale jeśli uważacie, że ten film do jakaś profanacja Star Warsów… oj to lepiej o Ostatni Strzał nie sięgajcie 😉

 

Książka opowiada wydarzenia sprzed filmu oraz to, co działo się po filmie. Jest tym samym świetnym dopełnieniem, naprawdę fajnego filmu! I ja serio nie rozumiem ludzi, którzy hejtują na Hana Solo za to, że niby odcinanie kuponów od serii i rozdrabnianie a sami błagają o osobny film o Obi-Wanie. No ale dość już o tym filmie, pogadajmy o książce, bo ta… jest po prostu dobrze napisania.

 

Serio! To jest książka którą bardzo łatwo się czyta

 

Jest szybka, jest lekka, opisy nie przygniatają, a dialogi są zabawne i pełne emocji. Tam się po prostu co chwila coś dzieje, ktoś coś fajnego robi albo rzuca jakieś kąśliwe uwagi. Nie masz jakiś dużych wprowadzeń, budowania świata i dokładnego przedstawiania tła fabularnego dla bohaterów. Wydaje mi się, że autor – Daniel Jose Older – założył że po książkę sięgną osoby, które obejrzały film i jeśli faktycznie tak było, to uważam, że dobrze zrobił, bo dzięki temu książka jest wręcz jak film, lekka i pełna wciągających wydarzeń.

 

Jak oceniam Ostatni Strzał?

 

Zaskakująco dobrze! Chociaż przyznaję, czytałem ją niedługo po obejrzeniu (ponownym 😉 ) filmu, więc to też może mieć wpływ na mój odbiór. Jednak jeśli ktoś lubił film, to tutaj bardzo szybko przekona się do papierowej opowieści. Jeśli ktoś jednak nie oglądał filmu, a mimo to chciałby sobie to przeczytać, to też polecam, bo historia jest przyjemna i serio można to ze sobą zabrać gdzieś na weekend, jako taką lekturę typowo rozrywkową 🙂 Chociaż przydałoby się jakiś film z oryginalnej trylogii Star Wars wcześniej obejrzeć 🙂

 


 

Star Wars Ostatni Strzał okładka książki

 

Tytuł: Star Wars Ostatni Strzał

Autor: Daniel Jose Older

Seria: Kanon Star Wars [Uroboros]

Wydawca: Uroboros

Data premiery: 30-01-2019

Liczba stron: 464

ISBN: 978-83-280-6043-2

 

Książkę do recenzji dostarczyła Grupa Wydawnicza FOKSAL:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

siedem − trzy =

Magazyn Hipogryf
%d bloggers like this: