Star Wars Historie – Łotr 1 – recenzja książki

Jedziemy dalej z tymi Gwiezdnymi Wojnami, no i dalej w książkowym klimacie! Była już recenzja Katalizatora, czyli książki-wstępu do filmu Łotr 1. Do tego recenzja filmowego łotra już się pisze, no a teraz z przyjemnością publikuję recenzję (wolną od spoilerów!) książkowej adaptacji filmu. Czyli Łotr 1. Star Wars Historie, której autorem jest Alexander Freed.

Tak, ten sam co od Star Wars Battlefront: Kompania Zmierzch.

 

O czym jest Łotr 1?

 

Jeżeli do tej pory nie było Ci dane obejrzeć filmu, no to pozwolę sobie na takie małe wprowadzenie do historii. Oczywiście bez większych spoilerów, no bo zakładam, że wolisz poznać historię ze stron książki / scen filmu, niż z tego tekstu.

 

Jedziemy:

Łotr 1 to historia, która łączy oryginalną trylogię a prequele. W przeciwieństwie do ostatnio recenzowanych przeze mnie tytułów tutaj bardziej skupiamy się na rebeliantach. Takich jak chociażby Cassian Andor – nieco arogancki komandor, czy córka Galena Erso (bohatera Katalizator) imieniem Jyn Erso. Ta dwójka (plus jeszcze kilka innych postaci), postawiona będzie przed nie lada zadaniem, którego sukces, może przechylić szalę zwycięstwa na stronę rebelii.

 

Książka Łotr 1. Star Wars Historie – jak to czytać

 

Nie czytaj tego na początek.

Zacznij od przeczytania Katalizatora, bo mimo że jest to wstęp do filmu, to jednocześnie jest to też wstęp do książki, która jest na podstawie filmu. Nie dość, że dzięki temu zrozumiesz lepiej historię tutaj przedstawioną, to jeszcze będziesz lepiej rozumieć całej uniwersum Gwiezdnych Wojen. Więc jak chcesz cieszyć się jeszcze bardziej z tej lektury, to zachęcam do zrobienia sobie takiej rozgrzewki i czytnięcia Katalizatora.

 

Obejrzyj film.

Ja obejrzałem najpierw film, przez co wiedziałem co się wydarzy i to można uznać za minus. Jednak z drugiej strony, cały czas porównywałem go do tego co jest w książce. No i jednocześnie, znając sceny z filmu, jak na dłoni widziałem co dołożyli w książce. Co dla mnie było dużym plusem.

 

Więc to jest mój patent, nie musisz robić tak samo, ale dla mnie w ten sposób dawało to najwięcej przyjemności.

 

Łotr 1 – czy warto po to sięgnąć?

 

Jeżeli Jyn Erso to Twoja ulubiona postać i wielbisz ją tak, jak ludzie wielbili księżniczkę Leie podczas premiery oryginalnej trylogii, no to pewnie. Masz tu jeszcze więcej historii o jednej z przyjemniejszych postaci z SW. Tak samo, jak czujesz niedosyt po filmie i chcesz wiedzieć więcej, niż pokazano na ekranie. W tym przypadku bierz i czytaj śmiało. Historie ze świata Gwiezdnych Wojen, w których nie ma Jedi i Mocy, mają w sobie ten taki klimat prawdziwego Science-fiction, pełnego nauki, technologii i konfliktów zbrojnych. Więc jeżeli tego klimatu właśnie szukasz, no to książka może Ci przypasować.

 

Jeżeli jednak film był dla Ciebie średniakiem i tylko Cię drażnił, to może lepiej sięgnąć po inny tytuł z tego uniwersum, parę ciekawszych pozycji, recenzowałem już tutaj na blogu.

 

Star Wars Łotr 1 okładka książki Hipogryf.pl

 

Tytuł: Łotr 1 Star Wars Historie
Autor: Alexander Freed
Seria: Kanon Star Wars [Uroboros]
Wydawca: Uroboros
Data premiery: 24-05-2017
Liczba stron: 320

 

 

Star Wars Łotr 1 można zamówić bezpośrednio ze strony Grupy Wydawniczej FOKSAL:

 

 


 

Blog o fantastyce Hipogryf.pl jest na Facebooku!
Jeżeli chcesz być na bieżąco ze wszystkimi zapowiedziami czy recenzjami książek, filmów oraz gier, gorąco zachęcam do obserwowania oficjalnego profilu Hipogryf.pl na Facebooku. Znajdziesz tam info zarówno o fantasty, science fiction, jak i horrorach, o których piszemy na blogu.

 

Wolisz bardziej wizualnego materiały? Hipogryf.pl jest też na Instagramie.
Chcesz wiedzieć, jak wygląda pisanie bloga od kuchni? Jakie książki przyjechały do recenzji albo w jakie gry RPG, planszówki czy karcianki obecnie gramy? Obserwuj Hipogryf.pl na insta 😉

 Birdman

Birdman

Staram się aktywnie promować czytanie, granie w gry planszowe i ogólnie pojętą fantastykę.

%d bloggers like this: