Star Wars – Gdzie jest Wookiee 3! Czyli gratka dla fanów Wally’ego!

Hej hej Gwiezdne Hipogryfy! Tematyka Star Wars na dobre zagościła na blogu o fantastyce Hipogryf.pl! Dzisiaj prezentuje wam całkiem ciekawy album, który pojawił się u nas nakładem wydawnictwa Olesiejuk, czyli „Gdzie jest Wookiee 3. Misja: Znaleźć Chewiego” i tak… skojarzenia z serią Gdzie jest Wally są tutaj jak najbardziej na miejscu!

 

 

Gratka dla fanów serii Gdzie jest Wally

 

Pamiętam, że za dzieciaka zbierałem takie zeszyty z serii „Wally zwiedza świat”. Wychodziło to regularnie i można było kupić praktycznie w każdym kiosku ruchu, a do tego był jeszcze taki wielki segregator: gdzie się to wszystko wpinało. Co prawda nie mam już swojej kolekcji (naprawdę nie mam pojęcia, co się z nią stało: czy wyrzuciłem, czy zaginęła podczas kolejnej przeprowadzki, czy też mama komuś oddała… serio, nigdy chyba się tego nie dowiem), ale wyglądało to mniej więcej tak:

 

Wally zwiedza świat Hipogryf.pl

 

 


No i teraz dostajemy Gdzie jest Wookiee 3, który ma dosłownie te same zasady, ale w świecie Gwiezdnych Wojen! Plus szukamy nie tylko Wookiego 😉


 

 

Gdzie jest Wookiee po raz trzeci

 

Jak sama nazwa wskazuje, jest to już trzeci album z tej serii (pierwszy ukazał się w 2015 roku) a naszym celem będzie odnaleźć jednej z najbardziej znanych futrzaków w kosmosie! No i też innych bohaterów z filmów sygnowanych logiem Star Wars. Na każdej stronie dostaniemy tabelkę z informacjami: kogo trzeba szukać, jak i małe fabularne wprowadzenie do danej sceny:

 

 

Co jest naprawdę fajne i nawet jeśli z marszu wiedziałem, kim jest Luke Skywalker czy Han Solo, to przy innych postaciach musiałem się chwilę zastanowić — kto to w ogóle jest, a potem przychodził moment olśnienia i takie „aaaa on był w tej scenie!”

 

 

Nie tylko dla najmłodszych

 

Co ciekawe, jest to też fajna rzecz nie tylko dla najmłodszych miłośników Jedi, ale też dla osób, które jarały się dawniej oryginalną trylogią. Zwłaszcza że w Gdzie jest Wookiee 3, znajdziemy plansze reprezentujące niektóre naprawdę ikoniczne sceny, jak bitwa o Endor, czy Ten jeden wielki mashup na całe dwie strony:

 

^ Obczajcie ile tu jest motywów ^

 

Niezły nostalgiatrip dla fana SW

 

Przyznam, że mimo tego, iż album ma tylko 40 stron i z marszu przeszedłem wszystkie plansze (i z nieukrywaną dumą mogę oświadczyć, że znalazłem prawie wszystkich bohaterów! 😉 ) to dało mi to ogrom frajdy i jakoś tak zaszczepiło w głowie myśl: „a może by znowu obejrzeć oryginalną trylogię?” 😀 Więc za samo to polecam! No też za fakt, że album został wydany w twardej oprawie, gramatura papieru też jest dość gruba i wszystko sprawia wrażenie naprawdę solidnego wydania. Więc tutaj trzeba pochwalić wydawcę, że za dwie dyszki mamy tak zacne wydanie.

 

 


 

 

 

Tytuł: Star Wars: Gdzie jest Wookiee? Misja: Znaleźć Chewiego! Tom 3

Autor: Katrina Pallant

Ilustracje: Ulises Farinas

Tłumaczenie: Ewa Tarnowska

Seria: Star Wars: Gdzie jest Wookiee?

Wydawca: Wydawnictwo Olesiejuk

Data premiery: 28.04.2021

Liczba stron: 40

 

Książkę do recenzji dostarczyło wydawnictwo Olesiejuk:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

10 + 1 =

Magazyn Hipogryf
%d bloggers like this: