Star Wars Galaxy of Heroes — recenzja gry

Star Wars Galaxy of Heroes — recenzja gry

1 marca 2020 2 przez Birdman

Star Wars Galaxy of Heroes, czy jak kto woli po naszemu Galaktyka Bohaterów, to darmowa turowa gra strategiczna wydana przez Electronic Art na urządzenia mobilne z systemem Android i iOS. Jak wyglądają Gwiezdne Wojny na smartfona? Czy EA potrafi zrobić dobrego mobilniaka i czy warto sięgać po Galaxy of Heroes? Zapraszam do recenzji 😉

 

Galaxy of Heroes — turowa gra na smartfony

 

Star Wars Galaxy of Heroes to można by powiedzieć taka mobilna figurkowa gra bitewna z elementami RPG. Zbieramy bohaterów znanych z gier, filmów czy książek, gdzie każdy z nich ma kilka umiejętności oraz może zdobywać nowe poziomy, składamy sobie z nich małą drużynę i idziemy toczyć turowe potyczki w miejscach znanych ze świata Gwiezdnych Wojen. Na przemian atakują nasi bohaterowie (nasza ingerencja ogranicza się do wybrania typu ataku) i ich przeciwnicy, aż jedna ze stron nie polegnie. Jest fajna oprawa graficzna, jest widok izometryczny i na pierwszy rzut oka to wszystko całkiem zgrabnie się prezentuje. Tym samym rozumiem, czemu tak wiele osób w tę gierkę pogrywa. Zwłaszcza że podobnie jak w innych gacha games, tylko czekamy, aż wypadnie jakaś rzadka postać 😉

 

Star Wars jako gacha game?

 

Czym są gacha games? Jest to grupa gier (najczęściej mobilnych), których mechanika opiera się na zdobywaniu (w większości losowaniu) silniejszych postaci, kart czy przedmiotów, na wzór kulek z automatów z zabawkami, której dalej są niesamowicie popularne np. w Japonii (no bo gdzie indziej?). Myśl o tego typu grach nieustannie ciążyła mi podczas grania w Star Wars Galaxy of Heroes. Co prawda większość postaci da się zdobyć bez losowania, czy wydawania pieniędzy, wystarczy tylko odpowiednio długo farmić, ale no właśnie… farmić.

 

Ta gra to trochę takie błędne koło, pokonujemy poziomy, wykorzystujemy na to energie, potem czekamy jak się odnowi, znowu pokonujemy poziomy, czasem robimy te same w kółko i w kółko zbierając itemki i podbijając levele naszej drużyny… W pewnym momencie złapałem się na tym, że… jakim w tym w ogóle jest sens? Tam nie ma jakiejś głębokiej fabuły, jakiejś misji, która pchałaby nas do grania dalej, to jest błędne koło wydawania energii i zbierania różnych itemów i postaci, byśmy mogli dalej jeszcze efektywniej je zbierać.

 

Star Wars Galaxy of Heroes Gameplay recenzja gry na Hipogryf.pl

 

Gdy to sobie uświadomiłem, cała radość z gry nagle ze mnie uszła. Po co grać w grę, w której twórcą zależy najbardziej na tym, żeby nie skończyć gry, tylko grać w nią jak najdłużej? Uświadomiłem sobie, że mogę tak grać i grać aż gra nie skończy jak Star Wars: Uprising.

 

Upadek Star Wars: Uprising

 

Kojarzycie tego świetnego i darmowego hack and slasha na Androida? Tego, co dzieje się w uniwersum Gwiezdnych Wojen? Nie? Nic dziwnego, bo już go w sklepie Google Play nie znajdziecie.

 

Uprising był świetnym tytułem i grało mi się w niego z nieskrywaną przyjemnością, przynajmniej do czasu aż nie wyłączono serwerów gry, a sam tytuł nie zniknął ze sklepu.

 

Opiszę to szerzej w osobnym wpisie, jednak teraz wspominam o tym właśnie przy Star Wars Galaxy of Heroes, aby zwrócić uwagę na wadę tego typu gier – będziemy mogli w to grać, póki wydawca nie stwierdzi, że gra przestaje zarabiać. Jak to się stanie, no to już koniec, gra znika, nasz postęp tak samo i cały ten czas poświęcony na zbieranie idealnej drużyny przepada. Wiem, że najbardziej liczy się dobra zabawa i wspomnienia, jednak jestem graczem starej daty, z czasów internetu w kafejkach internetowych i gier na dyskietkach, no i krew mnie zalewa jak nawet nie mogę zachować sobie save’a z gry. Tym samym mam jakąś taką niechęć do zaczynania gry, gdzie zapis jest tylko w chmurze i tak naprawdę to nie jest gra, a jakaś usługa.

 

Zdaję sobie sprawę, że SW: GoH ma wielu fanów, że wiele osób w to gra i sobie chwali, jednak ja nie potrafiłem się do tego tytułu jakoś przekonać. Więc dla mnie pass.

 

Jeżeli jednak ktoś chce spróbować, to tutaj macie linki do wersji na Androida, oraz na iOS.

 

No i też serdecznie zapraszam na  pozostałe wpisy z serii STAR WARS.