Star Wars Battlefront II Oddział Inferno — nie śpię bo czytam!

Star Wars Battlefront II Oddział Inferno — nie śpię bo czytam!

10 marca 2020 0 przez Birdman

Wziąłem się za czytanie Star Wars Battlefront II: Oddział Inferno i stało się! Pierwszy raz od dłuższego czasu, poświęciłem błogie objęcia Morfeusza na rzecz doczytania do końca historii omawianej książki.

 

Książka Star Wars recenzja blog Hipogryf.pl

 

Książki tak innej niż to, co czytałem dotychczas w uniwersum Star Wars, że przygody Oddziału Inferno pochłonęły mnie dosłownie bez reszty! Chłonąłem stronę za stroną dużo szybciej i łapczywiej, niż miało to miejsce przy Star Wars Mroczny Uczeń (od tej samej autorki co Inferno) czy wcześniej omawiany Battlefront: Kompania Zmierzch.

 

Zapraszam do recenzji Oddziału Inferno, kolejnej po Mrocznym Uczniu książki Christie Golden przedstawiającej nowe elementy świata Gwiezdnych Wojen.

 

Recenzja książki Battlefront Oddział Inferno

 

Christie Golden jak ty mnie zaimponowałaś w tej chwili!

 

Przywołując kultowy tekst Stefana “Siary” Siarzewskiego z filmu Kiler, naprawdę chylę czoła dla Christie Golden! Bo tak jak w Star Wars Mroczny Uczeń zaciekawiła mnie historią i postaciami, to tak w Oddziale Inferno byłem wręcz przykuty do książki i jej bohaterów.

 

Star Wars memy Hipogryf.pl

 

Nie było chyba postaci, której tam nie lubiłem. Mamy dwóch charyzmatycznych żołnierzy Imperium, Dela Meeko i Gideona Haska, ambitną Iden Versio dowodzącą oddziałem Inferno, czy młodą Seyn Maraną, która dla mnie była złotem! Dosłownie jest to skarb tej książki i moim zdaniem, jedna z najlepszych postać tam występujących.

 

No ale my tu gadu gadu o postaciach, a najpierw wypadałoby w ogóle powiedzieć, o co w tej książce chodzi.

 

Książka Christie Golden Star Wars Hipogryf.pl

 

Star Wars Battlefront II: Oddział Inferno — za Imperium!

 

W przeciwieństwie do Battlefront: Kompania Zmierzch — gdzie w większości śledziliśmy poczynania Republiki, w omawianej dzisiaj książce za to będziemy śledzić poczynania… Republiki! 😉

Ok, ok już tłumaczę, o co mi chodzi. W historii napisanej przez Christie Golden obserwować będziemy utworzenie specjalnej jednostki Imperium, nazwanej właśnie Oddziałem Inferno, w której skład wchodzi czwórka naszych bohaterów: Iden Versio, Seyn Marana, Del Meeko i Gideon Hask — którym to przyjdzie wykonać jedną z najniebezpieczniejszych misji, ku chwale Imperium oczywiście!

 

Gwiezdne Wojny Oddział Inferno Hipogryf.pl

 

Nasza czwórka będzie musiała przeniknąć do Marzycieli — jednej z najbardziej niebezpiecznych grup wśród Rebelii i zniszczyć ją od środka. Jak uda im się to zrobić i czy po spędzeniu czasu wśród Rebeliantów, będą dalej tak bardzo wierzyć w Imperatora? Tego powiedzieć nie mogę, jednak gorąco zachęcam do zapoznania się z historią 😉

 

Star Wars Oddział Inferno recenzja Książki

 

To, co mogę powiedzieć, to jakie są moje wrażenia po przeczytaniu tej książki. No a te są zdecydowanie pozytywne! Bardzo polubiłem bohaterów armii Imperium, ale tak samo ludzi z grupy Marzycieli. Przez co doszło do sytuacji, gdzie kibicował obu stronom, mimo że jedna i druga miała sporo krwi na rękach.

 

Bardzo też podobał mi się sam początek książki, gdzie obserwujemy zniszczenie Gwiazdy Śmierci oczami Iden Versio, pilotującej TIE Fightera i będącego naocznym światkiem zniszczenia Gwiazdy.

 

Książki SciFi SW na blogu Hipogryf.pl

 

Uważam też zakończenie książki za trochę gorsze niż początek i środek. Tak jakby autorka nagle zauważyła “o nie, trzeba już kończyć historię” i zaczynała zamykać niektóre wątki niczym twórcy serialu Gra o Tron w jego ostatnim sezonie. Mimo wszystko nie była to aż tak zauważalna wada i możliwe, że po prostu ja jestem na tym punkcie wyczulony.

 

Battlefront Kompania Zmierzch i Oddział Inferno książki Star Wars

 

Star Wars Battlefront II: Oddział Inferno — dwie strony konfliktu

 

Drugą książkę sygnowaną jako Battlefront, czytało mi się dużo lepiej niż Kompanię Zmierzch. Wiadomo inny autor i w ogóle, jednak dużo bardziej zaciekawiło mnie patrzenie na świat oczami żołnierzy Imperium. Żołnierzy, którzy szczerze wierzą, że robią coś dobrego, nawet jeżeli co chwila ich ręce plamione są świeżą krwią.

 

No i też ukazanie okrucieństwa i fanatyzmu Marzycieli walczących przeciwko Imperatorowi zasługuje na owacje! Tutaj nie ma dobrych i złych, tutaj są po prostu dwie różne strony konfliktu i więcej jest szarości niż bieli i czerni. Chyba właśnie dlatego, tak bardzo wciągnęła mnie historia Oddziału Inferno.

 

Książki Science Fiction Gwiezdne Wojny Christie Golden

 

Tytuł: Star Wars Battlefron II: Oddział Inferno
Tytuł oryginalny: Star Wars: BattlefrontII: Inferno Squad
Autor: Golden Christie
Seria: Kanon Star Wars [Uroboros]
Tłumacz: Anna Hikiert
Wydawca: Uroboros
Data premiery: 28-03-2018
Liczba stron: 320

 

 

Star Wars Battlefront II Oddział Inferno można zamówić bezpośrednio ze strony Grupy Wydawniczej FOKSAL: