PlayStation 5 – Sony pokazało swoją nową konsolę

Jest! W końcu pojawił się trailer do najnowszej konsoli Japońskiego koncernu Sony. PlayStation 5 przyjmuje nową stylistkę i na wzór kontrolera DulaSense, dostajemy mieszankę czerni i bieli.

 

PlayStation 5 blog Hipogryf.pl

 

Sony PlayStation 5 na trailerach

 

Poniżej obejrzeć można pierwszą reklamę czy też trailer wręcz do PS5. Ktoś naprawdę porządnie się do tego przyłożył, bo sama oprawa estetyczna reklamy, idealnie współgra z futurystycznym (czy też futurystyczno-eleganckim) wyglądem konsoli.

 

 

Nie jedna a dwie konsole

 

Zaskoczeniem dla niektórych może być pojawienie się drugiej konsoli PlayStation 5, w wersji all digital.
Widoczna na filmiku wygląda praktycznie tak samo, z wyjątkiem brakującego napędu na płyty z grami. Nie wiadomo jak to rozłoży się cenowo, jednak logika każe przyjmować, że wersja konsoli bez napędu na płyty powinna być tańsza, chociaż momentami (patrzę na Ciebie Microsoft!) bywa z tym różnie 😉

 

Pisałem wcześniej artykuł o tym, jak moim zdaniem powinna wyglądać konsola PlayStation 5 (do przeczytania tutaj), no i przyznać muszę, że jest lepiej niż się spodziewałem! Konsola wygląda ślicznie, mimo że jej design sprawia, że zastanawiam się nad tym, czy konsolka nie będzie się aby za bardzo przegrzewać.

 

Kiedy PlayStation 5?

 

Pytanie które zadaje sobie praktycznie każdy z nas. Na razie nie ma żadnej dokładnej potwierdzonej daty, kiedy to nowa konsola od Sony miałaby pojawić się na półkach sklepowych.

 

Wstępnie produkt zapowiedziano na koniec 2020 roku, tym samym wiele osób może o nim myśleć jako o prezencie pod choinkę.

 

ALE!

 

Nie wiadomo czy pod wpływem Microsoftu, ta data nie zostanie przyśpieszona. Trzeba przyznać, że nowy Xbox Series X robi wokół siebie naprawdę sporo zamieszania i jest to siła, którą Sony musi poważnie brać pod uwagę. Zwłaszcza że poprzednia generacja Xboxów przekonywała do siebie wielu graczy tym, że była po prostu tańsza.

 Birdman

Birdman

Staram się aktywnie promować czytanie, granie w gry planszowe i ogólnie pojętą fantastykę.

%d bloggers like this: