Smoczpospolita – premiera książki już 12.05.2021

Smoczpospolita niedługo w sprzedaży!

Dzień zaczynamy od dobrej nowiny: nowa książka wydawnictwa AlterNatywne — Smoczpospolita — której to autorem jest Łukasz Pacia, trafi do sprzedaży już 12 maja. Jeszcze lepszą nowiną jest to, że objęliśmy książkę naszym patronatem 😉

 

O czym jest Smoczpospolita?

 

No o smokach rzecz jasna 😉 no i też Rzeczpospolitej, ale takiej ze smokami!

 

Schyłek osiemnastego stulecia. Na wciąż jeszcze ciepłym truchle świeżo zdemontowanej Rzeczypospolitej uwijają się rzesze pruskich urzędników, pragnących tchnąć w nowo zdobyte tereny należyty Ordnung.

 

Pierwszą ofiarą prącej ku nowoczesności pruskiej maszynerii padają polskie smoki, stanowiące rzadki, lecz stały element nadwiślańskiej fauny. Znane zaodrzańskim zaborcom głównie z gawędziarskich opowiastek stworzenia, szybko uznane zostają za potencjalnie wywrotowy, narodowościowo niepewny element, wobec czego zarządzona zostaje ich niezwłoczna eksterminacja.

 

Do tej specyficznej misji oddelegowany zostaje przenikliwy zawadiaka Gottlieb.

 

Książka ta to pierwsza część zaplanowanego na wiele epizodów cyklu minipowieści. Wprowadza czytelnika w uniwersum Smoczpospolitej, gdzie fakty, legendy i smocze szpony splatają się w nierozerwalną całość, tworząc bajeczny pejzaż historycznego mitu.

 

Smoczpospolita – początek całej serii

 

Zaskoczeniem może być fakt, że książka ma zaledwie 55 stron! Jednak z drugiej strony jest to zaledwie początek całej serii minipowieści z tego smoczoversum 😉 Jak prezentuje się sama książka? Tutaj musicie jeszcze chwilkę poczekać, jednak już mogę powiedzieć, że w okolicach premiery, na blogu o fantastyce Hipogryf.pl pojawi się wyczerpująca recenzja książki!

 

~ Arek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 5 =

Magazyn Hipogryf