Raya i ostatni smok – recenzja książek od wydawnictwa Olesiejuk na licencji nowego filmu Disneya

Raya i ostatni smok oraz Raya i ostatni smok. Opowieść filmowa to dwie bogato ilustrowane książki dla dzieci wydana przez wydawnictwo Olesiejuk i będąca swoistym dodatkiem do filmu Disneya: Raya i ostatni smok — który to swoją premierę w naszym kraju miał 3 marca tego roku i którego recenzję na Hipogryf.pl możecie przeczytać tutaj.

 


No ale dość o filmie! Tutaj będziemy przecież omawiać książki! A jak one się prezentują? 😉 Po to już zapraszam do recenzji poniżej:


 

Raya i ostatni smok – o czym jest książka?

 

Przeżyj fantastyczną przygodę z wojowniczką Rayą!

Dawniej Kumandra była domem dla ludzi i smoków. Ale któregoś dnia panujący w niej pokój zburzyły Druuny, złowrogie czarne chmury, które przemieniały żywe istoty w kamień. Wtedy smoki zniknęły… z jednym wyjątkiem.

Aby przepędzić Druuny i uratować swój lud, Raya wyrusza na niesamowitą wyprawę – musi odnaleźć Sisu, ostatnią ze smoków. Na szczęście może liczyć na pomoc swojego wiernego przyjaciela Tuk Tuka. Razem są gotowi stawić czoła wszystkim niebezpieczeństwom, które czyhają na nich po drodze…

 

Krótkie info dla rodziców, dlaczego powinni zainteresować się tymi książkami:

 

Obie książki to pozycje dla najmłodszych odbiorców, którzy poszli do kina na Raye i nagle uznały, że jest to najlepszy film w życiu i dosłownie żyć się bez niego nie da (pamiętacie jak parę lat temu był szał na Krainę Lodu?).

 

 

Wtedy właśnie warto sięgnąć po jedną z tych książek, no bo serio… zatrzymajcie się na chwilę i pomyślcie czy:

 

Znacie jakiś łatwiejszy sposób na zainteresowanie dzieciaka czytaniem?!

 

 

Macie film, którym wasze dziecko się jara, więc dajecie mu książkę o tych bohaterach i nie ma bata, że nie będzie tego czytać. Tak, może z początku tylko oglądać ilustracje (a te są naprawdę ładne!), ale z czasem na bank zacznie się interesować: o czym opowiadają te literki obok obrazków. Jestem żywym tego przykładem 😉 Jak byłem małym kaszojadem, to nienawidziłem czytać czegokolwiek, ale jak tylko gdzieś widziałem książeczki o Toy Story, to było tylko dej i dej!

 

 

Raya i ostatni smok – galeria:

 

Poniżej kilka zdjęć jak prezentuje się wydanie pierwszej książki, czyli ten nazwanej po prostu: Raya i ostatni smok.

 

Bardzo fajne w tym wydaniu jest to, że ilustracje są na całą powierzchnię strony, a tekst wkomponowany jest w wolną przestrzeń na obrazku.

 

Raya i ostatni smok: opowieść filmowa – galeria:

 

A poniżej kilka zdjęć przedstawiających wydanie książki z podtytułem opowieść filmowa:

 

W tym wydaniu mamy za to więcej tekstu, który dodatkowo jest też bardziej wyróżniony. Albo jest umieszczany wraz z odpowiednim tłem o jednolitym kolorze, albo wręcz ze swoistymi kwadratami umieszczonymi na ilustracji. No i też trzeba przyznać, że jest tu dużo więcej do czytania 😉

 

Którą wersję wybrać?

 

Obie 😉

Przy cenie 14,99 i 19,99 za poszczególne wydania, spokojnie można pokusić się o sięgnięcie po oba tytuły. Historia co prawda jest praktycznie taka sama, jednak jak ktoś jest fanem filmu, to narzekać raczej nie będzie.

Inaczej jeśli filmu jeszcze się nie widziało. Wtedy jest to już kwestia preferencji, chociaż ja wybrałbym „opowieść filmową” bo historia jest tam nieco bardziej rozbudowana, czy raczej „rozpisana” no i książka jest dwa razy dłuższa (64 strony, względem 32).

 

Jednocześnie zachęcam do obejrzenia z dzieckiem tego filmu! Jest fajny i można miło spędzić przy nim czas (chociaż nie jest tak ambitny, jak chociażby Atlantyda. Zaginiony ląd czy Wyspa Skarbów).

No i im wcześniej dzieciak zacznie jarać się smokami, tym większa szansa, że jak podrośnie, to zacznie czytać fantastykę i ewentualnie później zostanie stałym czytelnikiem bloga o fantastyce Hipogryf.pl!

wiem, jestem okropny…

 

~ Arek

 

 


 

 

Tytuł: Raya i Ostatni Smok

Seria: Disney – Raya i Ostatni Smok

Wydawca: Wydawnictwo Olesiejuk

Data premiery: 14.04.2021

Liczba stron: 32

 

 

Tytuł: Raya i Ostatni Smok. Opowieść filmowa

Seria: Disney – Raya i Ostatni Smok

Wydawca: Wydawnictwo Olesiejuk

Data premiery: 14.04.2021

Liczba stron: 64

 

Książki do recenzji dostarczyło wydawnictwo Olesiejuk:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

jeden × 4 =

Magazyn Hipogryf
%d bloggers like this: