Jesteś czarodziejem Pimpek! czyli psi Hogwart — genialna inicjatywa schroniska

Hogwart dla psów – stowarzyszenie Pet Alliance of Greater Orlando uruchomiło Pet Alliance Pawgwart!

Nie macie pojęcia, o co chodzi, prawda? Już śpieszę z wyjaśnieniem.
Pet Alliance of Greater Orlando to schronisko dla zwierząt, które w bardzo kreatywny i wręcz genialny sposób chce pomóc swoim podopiecznym w znalezieniu nowego domu.

 

 

 

Jesteś czarodziejem Pimpek!

 

Utworzyli oni inicjatywę Pawgwart, czyli Hogwart dla psów. Każdy z ich pupili przydzielany jest do jednego z domów z uniwersum Harrego Pottera, jest Gryffindor, Ravenclaw, Hufflepuff i oczywiście Slytherin.

 

 

Psy oceniane są pod względem odwagi, tego, jak szybko się uczą, albo jak bardzo są przyjazne czy samodzielne. Według Pet Alliance of Greater Orlando, przydzielanie psiaków do różnych domów, pomaga przyszłym właścicielom zrozumieć, jakie cechy posiada ich przyszły czworonogi przyjaciel i czego mogą się po nim spodziewać.

 

Przydzielanie do domów Hogwartu z Harrego Pottera lepszym sposobem na ocenę psa

 

 

Pet Alliance of Greater Orlando twierdzi, że identyfikacja zachowania psa na podstawie jego wyglądu czy rasy, jest nieprawidłowa nawet w 70%.

 

Dlatego też przydzielanie psów na podstawie obserwacji ich zachowań, jest o wiele korzystniejsze zarówno dla psa, jak i nowego właściciela.

 

Może się zdarzyć, że jeden cocker-spaniel trafi do Gryffindoru, a drugi, wydawać by się mogło taki sam, będzie już w Slytherinie.

 

Sprawdź, do jakiego domu Hogwartu trafi twój pies

 

 

Na oficjalnej stronie Pawgwartu, udostępniono też quiz, który pozwoli nam określić, do jakiego domu trafiłby nasz własny pies: https://petallianceorlando.org/pawgwarts/

 

Uważam, że jest to świetna inicjatywa, która tak naprawdę nic nie kosztuje, a może się okazać wielkim sukcesem. Bardzo chciałbym zobaczyć coś takiego lub nawet nie dokładnie takiego samego, ale bardzo podobnego, u nas, w naszym kraju.

 

Wiele psów czeka na adopcje, a taki uroczy Potterowy akcent, mógłby być tym impulsem, który ostatecznie przekona człowieka. Zmotywuje do tego, że to jest właśnie ten moment, ten pies i zdecydujemy się na adopcje!

 

Pozostałe wpisy na blogu hipogryf.pl z oznaczeniem: Harry Potter

Harry Potter wycofany ze szkolnej biblioteki za wywoływanie duchów

  Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × pięć =

Magazyn Hipogryf