Przeklęta! Premiera książki już pierwszego lipca!

Hej Hipogryfy!

Już jutro premierę będzie miała książka Przeklęta! Będąca nowym spojrzeniem na postać Nimue — Pani Jeziora z Arturiańskich legend. Jak i też samego świata Króla Artura i Rycerzy Okrągłego Stołu. Tutaj Nimue pojawia się jako młoda szesnastolatka, obdarzona magicznymi mocami i wrzucona do okrutnego średniowiecznego świata.

 

 

Tym samym czeka nas średniowieczna przygoda pełna magii i przeciwności losu. Jest też dość ciekawa bohaterka, z którą będziemy śledzić tę całą historię.

No i oczywiście Merlin 😉

 

Przeklęta – Frank Miller i Thomas Wheeler

 

Historią przedstawi nam Thomas Wheeler a za ilustracje (tych jest całkiem sporo!) odpowiada Fran Miller, znany z takich komiksowych serii jak Sin City, 300 czy… BATMAN! Więc jeżeli chodzi o same aspekty wizualne, to prezentuje się to naprawdę dobrze, gdybym dostał ten tytuł na prezent, to bym się chwalił na insta od razu (wiem… pusty jestem).

 

Co do historii którą przygotował Thomas Wheeler, to… czekajcie na recenzję 😉

 

 

Mało?

 

No to, co powiecie na serial na Netflixie?

 

Yup, Przeklęta to nie tylko książka (mimo że bardzo polecam zainteresować się książkową wersją), ale też serial, który niebawem będzie dostępny na streamingowej platformie Netflix. Więc jak ktoś ma naprawdę lenia, to i za serial może się zabrać, ale niech mi potem i tak do książki wróci 😉
No bo książki są fajne!

 

Skąd nagle to zainteresowanie książką Przeklęta?

 

Bo książka jest już u mnie!

 

Jak śledzicie Hipogryfowego instagrama, to wiecie już, że się czyta i że jest hype, więc niedługo recka będzie wisiała tutaj na blogu. Spoilerować nie będę, ale już zajmuje wyjątkowe miejsce na mojej półce. Bardzo podoba mi się zarówno bohaterka (chociaż mam wrażenie, że byłbym idealnym targetem, gdybym był o tej 10 lat młodszy), jak i miejsce akcji książki. Dramy, które się dzieją… no dzieją się i tyle, ale za to klimat… klimat jest naprawdę dobry!

 

 

Tym samym przypominam, że premiera już jutro, a sam wracam do czytania książki! Więc jak chcecie wiedzieć, czy warto kupić, czy nie, to poczekajcie do weekendu, wtedy już książkowa recenzja będzie online i do przeczytania na blogu o fantastyce i książkach Hipogryf.pl!

 

~Arek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − siedem =

Magazyn Hipogryf