Premiery, na które czekamy

Chyba każdy zapisuje sobie przeróżne daty w kalendarzu. Czasami są to daty premier. Ja postanowiłem podzielić się kilkoma z nich. Na niektóre czekam mniej, na niektóre bardziej. Niektóre ujrzą światło dzienne za chwilę, niektóre może nawet wcale. Chcecie się przekonać na co tak czekam? No to zapraszam!

Gry

Kajko i Kokosz: Na plasterki

Jak mogliście czytać w 3 numerze naszego magazynu, nie byłem jakoś zachwycony pierwszym sezonem serialowej adaptacji tego komiksu. Zmieniłem jednak nastawienie do tej marki. Wobec tego czekam na produkcję od studia Starving Pixels. Z takich podstawowych informacji, to będzie to gra typu hack and slash, będzie stawiała na rozgrywkę multiplayer, zostanie oparta w jakimś stopniu na papierowych systemach RPG. Warto też zaznaczyć, że gra ukaże się nie tylko na steamie, ale także na urządzeniach mobilnych, Playstation oraz Xboxach. Niejasne do końca są informacje dotyczące premiery, ale powołując się na wiarygodne źródło, jakim jest Gry-online, to w tym roku pojawi się tylko demo. Z innych ciekawych informacji, twórcy chcą, aby gracze mieli realny wpływ na tworzenie gry, więc będą dostępne ankiety dotyczące np. wybierania postaci niezależnych. Ogółem to materiału byłoby na osobny artykuł, więc już nie będę przynudzać.

Na materiały z rozgrywki trzeba jeszcze trochę poczekać

Hytale

Pracę nad tą grą trwają od 2015 roku, a premiera zaplanowana jest na rok 2023. Mam więc nadzieję, że gra będzie dopracowana. Będzie to sandboxowa przygotówka z elementami bijatyki. Ogółem gra jest inspirowana minecraftem, ale ma być w niej więcej elementów RPG oraz postawiono na tryb fabularny. Warto podkreślić, że ta gra jest od początku tworzona przez twórców jednego z największych, jak nie największego minecraftowego serwera – Hypixela. W 2020 roku studio o nazwie Hypixel Studios zostało wykupione przez Riot Games. Tutaj materiału też jest na osobny artykuł, więc może opowiem więcej kiedy indziej.

Filmy/Seriale

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy

WOW! Cóż za niespodzianka, że LOTR znalazł się na tej liście. Pomijając już wszelkie gównoburze rozpętane w internecie, które… w zasadzie nie odnoszą się często do serialu, bo nie ma jeszcze jak krytykować np. fabuły. a zresztą, co ja się będę tutaj wypowiadał. Polecam przeczytać artykuł Magdy Walmy (mam nadzieję, że dobrze odmieniłem nazwisko) na Gazeta.pl. Klasycznie wspomnę, że premiera ma być 2 września na Amazon Prime Video.

Trailer LOTRa od Amazona

Opowieści z Narnii: Srebrne Krzesło

Naprawdę za wiele już czekamy na 4 część tej kultowej serii. miała być w zeszłym roku, premierę przełożono na przyszły. Szkoda, że ta się przeciąga i przeciąga, i przeciąga, bo ekranizacje poprzednich części podobały mi się, a sam uważam Srebrne Krzesło za najlepszą książkę z serii.

Nie znalazłem żadnych trailerów tego filmu, zakładając, że istnieją…

Lego Chima: Film

Wielce kreatywne są tytuły filmów opartych na LEGO. Dobra, ale już bez śmieszkowania. Lego Chima to serio jeden z najlepszych, jak nie najlepszy serial o klockowych ludzikach. Niestety krótki, ale ja bym chyba nie chciał, aby podzielił los Ninjago i stał się tasiemcem, którego można by porównać do Barw Szczęścia. Podobno premiera ma być 24 lipca, choć też wcześniej podawano datę na luty. Mam nadzieję, że teraz premiera się nie przesunie. Czekam już 8 lat na coś nowego z tego świata i doczekać się nie mogę. Bardzo bym się też ucieszył, gdyby jakaś platforma VOD wykupiła prawa do tego serialu, bo skoro Ninjago można oglądać, to czemu Chima nie?

Niestety nie ma nawet oficjalnego plakatu filmowego

3 sezon Kajka i Kokosza

2 pierwsze sezony uważam za raczej udane. 3 będzie miał 12 odcinków, więc będzie trochę do obejrzenia. Zastanawiam się też, które komiksy mogą zostać zekranizowane. Ogólnie to bardzo fajny serial do zrobienia np. rodzinnego seansu.

Komiksy

Młodzi Tytani

Ostatnio postanowiłem sobie odświeżyć po latach serial z 2003 roku. Póki co mam dobre wrażenia, to też chcę więcej związanego z tą marką. Obecnie są dwa komiksy z nowej serii, 9 marca trzeci i mam nadzieje, że będzie ich więcej. W kwestii komiksu, który ukaże się w marcu, boję się trochę, że to będzie ckliwa historia miłosna, ale sam będę musiał to ocenić. Z obaw to jeszcze, to, że będzie zbyt mało Młodych Tytanów, a za dużo historii w ogóle z nimi nie związanej.

Pozytywka

1 tom wywarł na mnie bardzo dobre wrażenie, dlatego też, nawet bez znajomości drugiego, czekam na trzeci. Premiera już za kilka dni, ale nie kupię tego albumu od razu. Mimo wszystko wydaje mi się, że będzie to udana lektura.

Książki

Kosmiczne Bobry

Niedługo wybiją już 3 lata od premiery pierwszej części. Niestety nadal nie mamy drugiej i trzeciej. Obie są już napisane, jednak czekają na wydanie. Trzymam kciuki za Krzyśka i tą serię, bo naprawdę podobał mi się pierwszy tom. Póki co nie ma nadal zapowiedzi, ale jeżeli ktoś naprawdę poszukał, jest się w stanie znaleźć przesłanki mówiące o przyszłym wydaniu.

Okładka pierwszego tomu trylogii. Śliczna nie?

Powrót Zabójców Smoków

Na koniec, cytując klasyka „truskaweczka na torcie”. Aktualnie czytam drugą część Smoczej Straży i nie mogę się doczekać wydania finału, bo raczej skończę dotychczas wydane książki z serii, przed opublikowaniem tego tomu. Ponoć ma być w maju. Dajcie to już!

Polskiej wersji okładki jeszcze nia ma

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

3 × 2 =

Magazyn Hipogryf
%d bloggers like this: