Polecane książki – Fantasy, Science Fiction i Horror

Polecane książki to kolejny z mega-postów na blogu Hipogryf.pl – będący katalogiem polecanych przeze mnie książek z gatunku fantasy, science fiction i horror. Podobne katalogi powstały jeszcze o grach planszowych czy filmach.

 

Seria Harry Potter – J.K. Rowling

 

Harry Potter Seria książek o przygodach młodego czarodzieja

Sam blog nazywa się hipogryf.pl, więc czy powinno was dziwić, że ta seria znalazła się na pierwszym miejscu? 😉

 

Podobnie jak wielu obecnych czytelników literatury fantastycznej, moja przygoda z książkami fantasy zaczęła się właśnie od Harrego Pottera. Pamiętam, że jako dzieciak, będąc w księgarni do której zabierali mnie rodzice, najbardziej zwracałem uwagę na okładkę z chłopcem na miotle.

 

No a jak już kupili mi pierwszy tom i zobaczyli, że przeczytałem go praktycznie od razu, to zaraz zacząłem dostawać kolejne tomy przygód młodego czarodzieja. Najpierw od rodziców, później od dziadka, tak właśnie wciągnąłem się zarówno w fantastykę, jak i czytanie samych książek. Sami więc rozumiecie, czemu ta seria znalazła się na samym początku listy.

 

Dodatkowo uważam, że jest najlepsza seria dla młodego czytelnika, taka idealna na wciągnięcie się w czytanie fantastyki. Potem można brać się za Zwiadowców czy Percy’ego Jacksona.

 

 

Piknik na skraju drogi – Arkadij i Borys Strugaccy

 

Piknik na skraju drogi - Arkadij i Borys Strugaccy recenzja książki Hipogryf.pl

 

Niebezpieczne tereny strefy, gdzie nic nie jest tym, na co wygląda, gdzie najzwyklejsza pajęczyna może okazać się niebezpieczna, a czas zdaje się płynąć własnym tempem. Do tego nasz bohater, Red Shoehart, starający sobie poukładać życie i nie dać zniszczyć przez bagno, w jakim się znajduje.

 

Piknik na skraju drogi to jedna z książek, które najlepiej wspominam. Jak dla mnie idealna pozycja na zobrazowanie jak powinna wyglądać, powieść fantastyczno-naukowa. Warto tutaj zaznaczyć, że Braci Strugackich zalicza się do klasyków światowej fantastyki.

 

Recenzje książki znajdziecie tutaj na blogu:

Arkadij i Borys Strugaccy: Piknik na skraju drogi — recenzja książki która dała początek Stalkerowi

 

%d bloggers like this: