Polecane książki Star Wars

Polecane książki Star Wars

24 czerwca 2020 0 przez Birdman

Hej Hipogryfy! Narobiło nam się ostatnio tych książkowych recenzji, no i sporą część tego stanowią właśnie książki z uniwersum Star Wars, stąd też pomysł na takie moje TOP 5 książek ze świata Gwiezdnych Wojen, które czytało mi się najprzyjemniej.

 

Gwiezdne Wojny – najciekawsze książki

(póki co, oczywiście 😉 )

 

Poniżej:

 

  • tytuł książki wraz z autorem,
  • okładka,
  • klika słów podsumowania,
  • no i oczywiście link do pełnej recenzji.

 

Nie przedłużając, jedziemy z tym!

 

Star Wars Battlefront II Oddział Inferno

Golden Christie

 

Listę otwiera Oddział Inferno, czyli książka, która mnie tak wciągnęła, że wolałem czytać po nocach niż spać. Śledzimy tutaj poczynania tytułowego Oddziału Inferno, imperialnej jednostki do zadań specjalnych.

 

Czwórka bohaterów musi przeniknąć w szeregi “Marzycieli” walczących po stronie Rebelii i zniszczyć ich od środka. Całkiem ciekawa historia i GENIALNI bohaterowie, tak, to właśnie bohaterowie tej książki i emocje, jakie nimi targały, sprawiły, że tak bardzo ją lubię.

 

Recenzja książki Battlefront Oddział Inferno

 

LINK DO RECENZJI KSIĄŻKI ODDZIAŁ INFERNO

 

 

Star Wars Thrawn

Zahn Timothy

 

Thrawn to naprawdę świetna pozycja! Bohater jest inteligenty, przebiegły i wyrafinowany, a jednocześnie robi to z taką finezją, że nie da się go nie lubić.

 

Jak kosmita poradzi sobie pośród szeregów Imperium? Gdzie żołnierze to prawie sami ludzie i krzywo patrzą, że przybysz z odległej planety ma być ich dowódcą?

 

No to po prostu trzeba przeczytać.

 

Star Wars Thrawn recenzja książki

 

LINK DO RECENZJI KSIĄŻKI THRAWN

 

 

Star Wars Mroczny Uczeń

Golden Christie

 

Mój ulubiony okres z czasów Gwiezdnych Wojen, Wojny Klonów! Jest Obi-Wan-Kenobi, Mace Windu, a nawet i Yoda! No i jest też Quinlan Vos, rycerz jedi z jakże trudnym zadaniem — pokonaniem mrocznego Hrabiego Dooku.

 

Do tego rada jedi chce, aby Dooku był “pokonany”, nie przegnany czy aresztowany, ale pokonany raz na zawsze, wszelkimi dostępnymi środkami. Czy rycerz jasnej strony mocy poradzi sobie z takim zadaniem?

 

Mroczny Uczeń Love Story w Uniwersum Star Wars

 

LINK DO RECENZJI KSIĄŻKI MROCZNY UCZEŃ

 

 

Star Wars Phasma

Delilah S. Dawson

 

Nie sądziłem, że można napisać całą książkę i postaci, która była w filmach tylko przez krótką chwilę, no i miło się zaskoczyłem!

 

Phasma to jedna z najwaleczniejszych kobiet świata Gwiezdnych Wojen i mimo że nie jest pozytywną postacią, to naprawdę warto poznać jej historię. Pełno tu walki o przetrwanie, śmierci i niebezpieczeństw.

 

Star Wars Phasma Recenzja książki Hipogryf.pl

 

LINK DO RECENZJI KSIĄŻKI PHASMA

 

 

Star Wars Battlefront: Kompania Zmierzch

Alexander Freed

 

Kompania Zmierzch jest takim kontrastem do Oddziału Inferno z początku tej listy. Tak jak tam obserwowaliśmy Imperium, tak tutaj mamy Rebelię i czasy pomiędzy Nową Nadzieją a Imperium Kontratakuje. 

 

Śledzimy losy 61 Kompanii Mobilnej, no i tak jak w przypadku Inferno, chwaliłem bohaterów ponad historię, tak tutaj chwalę historię ponad bohaterów. Było wiele postaci, z czego polubiłem tylko kilka z nich. Jednak same konflikty i ilość informacji ze świata Gwiezdnych Wojen, jaka jest tutaj zawarta, zdecydowanie zasługuje na pochwałę.

 

Kompania Zmierzch Recenzja książki Hipogryf.pl

 

LINK DO RECENZJI KSIĄŻKI KOMPANIA ZMIERZCH

 

 

 

Mam nadzieję, że każdy z was znalazł tu coś ciekawego 🙂

 

~ Arek