Polecane książki science fiction i postapokaliptyczne

Książki scifi postapo blog o książkach Hipogryf.pl

W kraju pojawia się coraz więcej przypadków Koronawirus SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19. Centra handlowe zamknięte, szkoły zamknięte, obiekty rekreacyjne zamknięte, zajęcia na uczelniach odwołane, kto może to pracuje zdalnie, wiele osób siedzi na przymusowych urlopach i co tu w domu robić? Ano czytać książki!

 

 

Żeby pomóc z nudą wynikającą z nagłego przyrostu wolnego czasu, na blogu o fantastyce Hipogryf.pl postanowiłem przygotować:

 

3 książkowe serie do czytania podczas pandemii koronawirusa

 

Starałem się wybrać serie książek mające min. 3 tomy, co by za szybko się nie skończyły, no i żeby klimatem było w miarę spójnie.
No to jedziemy:

 

Uniwersum Metro 2033

 

 

Wspaniała seria zapoczątkowana przez rosyjskiego pisarza Dmitrija Głuchowskiego w 2005 roku pozycją Metro 2033. Potem pojawiły się kolejno Metro 2034 i Metro 2035, ale też i wielu innych pisarzy zaczęło pisać książki w świecie wykreowanym przez Głuchowskiego.

 

Książki opowiadają o świecie zniszczonym przez III Wojnę Światową i użycie broni masowego rażenia (nuklearnej i biologicznej), gdzie ludzie musieli zejść do podziemi metra i nauczyć się żyć w jego tunelach. Powierzchnia jest zbyt skażona i niebezpieczna dla człowieka, to też trzeba sobie radzić pod ziemią, zdobywając jedzenie, odpierając ataki innych ludzi i unikając potworności kryjących się w mrokach tuneli metra, a to łatwe niestety nie jest.

 

Książki z cyklu S.T.A.L.K.E.R.

 

 

Pisałem już o Pikniku na skraju drogi, który to dał początek grze komputerowej S.T.A.L.K.E.R.
Jednak po sukcesie jaki odniosła gra, pojawiło się pełno książek różnych autorów, których akcja dzieje się właśnie w Zonie. Fabryczna Zona, bo tak właśnie nazywa się seria wydana przez Fabrykę Słów, to zbiór świetnych książek pełnych historii o Stalkerach i o miejscach zmienionych przez promieniowanie. Mutacje i mutanty, anomalie i zjawiska wręcz nadprzyrodzone, spowodowane działaniem promieniowania, to coś po co warto sięgnąć.

 

Btw. Jak ktoś czytał Stalkerów od Michała Gołkowskiego, to powinien zainteresować się też jego nową książką – Sybirpunk, której recenzja pojawiła się na łamach bloga Hipogryf.pl. Mimo że to cyberpunk, to miasta są tam równie puste jak obecnie, kiedy panuje koronawirus.

 

A może by tak poczytać Gwiezdne Wojny?

 

 

Zaprezentowałem dwie serie które wpasowują się klimat w obecną sytuację, jednak nie każdy chce czytać postapokaliptyczne opowieści, kiedy wirus szaleje za oknem. Dlatego trzecia przedstawiona seria, będzie już mniej przybijająca, żeby koronawirus nie był ciągle w naszej głowie.

 

Co powiecie na książki z serii Star Wars? W końcu na blogu pojawiły się już trzy recenzje książek z odległej galaktyki:

 

 

 

 

Czytanie o kosmicznych bitwach i mieczach świetlnych to całkiem przyjemna rozrywka i potrafiła zająć moją uwagę na długie godziny. Zresztą o tym już raczej wiecie z recenzji 😉

 

To tyle na dzisiaj, ale spokojnie, już niedługo wrócę z kolejnymi propozycjami 🙂

 Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Hipogryf.pl