Pokemon TCG Sword & Shield już 7 lutego

Za dwa tygodnie na półkach sklepowych pojawi się najnowsza seria karcianej wersji Pokemonów. Pokemon TCG Sword & Shield jest pierwszym angielskojęzycznym dodatkiem wprowadzającym u nas Galar region. Do tego pojawią się nowe karty nazwane Vmax, Galariańskie wersje znanych Pokemonów, no i oczywiście masa nowych kart z kieszonkowymi stworkami do zbierania i grania.

 

Pokemon TCG Sword Shield

 

Pokemon TCG i Gigantamax, czyli Vmax

 

Nowością, jaką wprowadza Sword & Shield są Gigantamaxy, czyli kolosalne formy Pokemonów, znane z gier o tej samej nazwie wydanych na Nintendo Switch. Jednak w przeciwieństwie do konsolowej gry RPG, tutaj nie dość, że Gigantamaxy działają zupełnie inaczej niż w grze video, to jeszcze nazywają się inaczej, a dokładnie to: Vmax.

 

Działa to mniej więcej tak, że pojawiły się nowe wersje kart, Pokemony V, które to mogą ewoluować w Vmaxy, czyli karciane Gigantamaxy. Coś jak wcześniej wersja “EX”.

 

Karty Pokemon TCG V i VMAX

 

Wydaje się bardzo proste, prawda?

 

No chyba, że nie grałeś wcześniej w karciane Pokemony czy konsolowe Sword / Shield na Nintendo Switch. W takim razie pozwól, że podsumuje to krótkim i zwięzłym “będą kozackie karty z Pokemonami na sterydach”, tak to można określić w najprostszej formie 😉

 

Nowe / stare stworki w Pokemon TCG

 

Wraz z nową odsłoną karcianki, pojawiły się oczywiście też nowe karty, tym razem przedstawiające Pokemony z wspomnianego wcześniej regionu Galar. Oczywiście poza nowymi twarzami (pyszczkami?), znajdziemy też masę starych Pokemonów, znanych z gier czy anime. Z tym że… wyglądają trochę inaczej, a nawet bardzo inaczej. Jest to nic innego jak Galariańskie formy owych istot. Motyw znany już z Pokemon Sun / Moon i regionu Alola, czyli czegoś, co można było już nawet zobaczyć grając w Pokemon GO na smarfonach. Więc nie jest to taka wielka nowość, no ale niektórych może zdziwić fioletowa Ponyta.

 

Wiele sklepów z karciankami, czy klubów z planszówkami, w tym miesiącu organizuje turnieje prerelease, gdzie można zakupić przedpremierowo karty i pograć nimi z innymi graczami. Jeżeli chcesz zacząć przygodę z kartami Pokemon TCG, to może warto rozejrzeć się w swoim mieście czy ktoś nie organizuje takiego wydarzenia?

 

No a jak nie, to zawsze pozostają stare dobre Pokemon TCG na Gameboya 😉

 

Oficjalna strony Pokemon TCG Sword & Shield.

 

  

 


Birdman

Birdman

Staram się aktywnie promować czytanie, granie w gry planszowe i ogólnie pojętą fantastykę.

%d bloggers like this: