PlayStation 5 – kiedy premiera nowej konsoli od Sony?

PlayStation 5 – najnowsza konsola do gier video od Sony, została zaprezentowana podczas targów CES w Las Vegas 7 Stycznia 2020 roku, co prawda już wcześniej było wiadomo, że nowa konsola nadchodzi, , ilość przecieków i informacji, jaka zalała internet, była widoczna już na początku 2019 roku, jednak dopiero po roku trzymania graczy w niepewności, Sony postanowiło oficjalnie powiedzieć — tak, robimy PlayStation 5.

 

PlayStation 5 kiedy premiera?

 

PlayStation 5 – kiedy premiera?

 

Na dzień dzisiejszy, jedynym oficjalnym i potwierdzonym info jest to, że konsola ma trafić do sprzedaży pod koniec tego roku. Najpewniej Sony celuje w Gwiazdkę 2020, tak jakby konsole Sony PlayStation 5 można było wybrać jako prezent pod choinkę. Co jest w sumie całkiem dobry posunięciem, jeszcze jakby była jakaś mega wyprzedaż konsol PlayStation 4 i PlayStation 4 PRO podczas Black Friday (znane też u nas jako Czarny Piątek, czyli ostatni piątek Listopada, w tym roku 27 Listopada) gdzie jak wiemy, jest sporo ciekawych promocji. Wtedy to już w ogóle można by mówić o świetnym okresie dla PlayStation.

 

PlayStation 5 – premiera konsoli 20 Listopada?

 

Taka data przewija się przez różne portale technologiczno-plotkarskie, a nawet i tworzone są specjalne strony — odliczające do premiery PS5, ustawione właśnie na ten dzień. Nigdzie jednak nie znalazłem oficjalnego potwierdzenia, że taka data wyszła od twórców konsoli i że jest w jakikolwiek sposób legitne info. Tym samym, na obecną chwilę sam traktuję to jako plotkę.

 

Uwaga na oszustów i zamawianie PS5

 

Warto mieć się na baczność i zastanowić dwa razy, zanim uwierzymy jakiemuś sprzedawcy internetowemu (szczególnie na aukcjach internetowych), który już dzisiaj namawia nas do składania u niego preorderów, wpłacania części kwoty w ramach zaliczki, albo nawet wrzucania oferty z konsolą w jakiejś podejrzanej cenie, twierdząc, że tym samym zapewniamy sobie miejsce w ograniczonej grupie odbiorców, którzy dostaną konsolę w pierwszej kolejności.

 

Oszustów nie brakuje, a nawet jeśli my się na to nie nabierzemy, to nie możemy być pewni, czy np. nasi rodzice albo dziadkowie też będą tacy przezorni.

 

No, a jeśli gadamy o PlayStation 5 ciągle i wszędzie, to możliwe, że któreś z nich zechce nam tę konsolę sprezentować. Tym samym, jeżeli macie w rodzinie kogoś, kto nie jest za dobry w internety, a chce kupować online, może warto poświęcić jeden wieczór, żeby pokazać takiej osobie, jak uniknąć oszustów 🙂

 

~ Arek

 

Pozostałe wpisy na temat konsoli PlayStation 5

 

Birdman

Birdman

Staram się aktywnie promować czytanie, granie w gry planszowe i ogólnie pojętą fantastykę.

%d bloggers like this: