Więzień Oswobodzony – Pięć Pustych Tronów

14 Sierpnia premierę będzie miała książka Pięć Pustych Tronów, autorstwa Przemysława Dudy. Blog o fantastyce Hipogryf.pl objął ten tytuł swoim patronatem.

 

 

Pięć Pustych Tronów

 

 

Plan Więźnia Oswobodzonego działa. Wprawiony w ruch mechanizm spisku wplątuje całe Hildórien w bezwzględny konflikt, a wzbierająca na północy burza skutecznie oddala wizję spokojnej przyszłości. Przepełniony wątpliwościami Winrael dostrzega, że w brutalnej rozgrywce, w środku której się znalazł, granice pomiędzy tym, co dobre, a tym, co konieczne, by odzyskać odebrany mu siłą dom, dawno się zatarły. Narastający w nim lęk przed nadciągającym starciem sprawia, że zaczyna rozumieć, iż zwycięstwo w czekającej go wojnie zależy od granic, które on sam przekroczy.

 

Pięć Pustych Tronów to drugi tom serii Więźnia Oswobodzonego i bezpośrednia kontynuacja książki Miecze i Słowa:

 

Pierwszy tom czyli – Miecze i Słowa

 

Przed zabraniem się za Pięć Pustych Tronów, warto byłoby wcześniej czytnąć Miecze i Słowa 😉 Nie tylko sprawi to, że lepiej zrozumiecie historię dziejącą się w drugim tomie, ale też spotkacie mnóstwo postaci i miejsc, które pojawiają się w obu książkach. Można by powiedzieć, że najlepiej czyta się te tytuły jeden po drugim.

 

Pod tym linkiem znajduje się recenzja pierwszego tomu.

A pod tym recenzja drugiego tomu.

 

 

W skrócie o Mieczach i Słowach:

 

Szorstka przyjaźń między krainami Hildórien dobiegła końca. Pomiędzy Sautą a jej zamorskim sąsiadem wybuchła zawistna wojna. W Catalpii trwa bratobójcza walka o tron Wysokiego Klifu. W bractwie na Rogatej Górze zawiązuje się spisek, a cesarz zdaje się patrzeć na wszystko spokojnie z południa. Kiedy utarty porządek świata upada, Winrael, dowódca wojsk Sauty, decyduje się przywrócić stary ład. Nie zdaje sobie sprawy, że jest jedynie pionkiem w grze, a jego ruchy zostały już dawno zaplanowane przez Więźnia Oswobodzonego…

 

 

Linki:

 

Poniżej znajduje się listach wszystkich powiązanych wpisów na temat serii Więzień Oswobodzony:

 

Więzień Oswobodzony – recenzja pierwszego tomu – Miecze i Słowa

 

Więzień Oswobodzony – Nadchodzi Pięć Pustych Tronów

 

Więzień Oswobodzony – Pięć Pustych Tronów – darmowy fragment książki

 

Więzień Oswobodzony – Pięć Pustych Tronów – Premiera 14 Sierpnia

 

Więzień Oswobodzony – Pięć Pustych Tronów – recenzja

 

Dzisiaj premiera Pięciu Pustych Tronów!

Magazyn Hipogryf