Perfect World Mobile – Dzień 2 – Auto-tracking, bossowie i ten wkurzający NPC

Dobry wieczór! Czas na drugi dzień zmagań z Perfect World Mobile. Nowym MMORPG na Androida i iOS, ukazującym orientalny świat fantasy, ogrom questów i tony expa.

 

W poprzednim wpisie opowiedziałem o początku mojej przygody z tym tytułem, pochwaliłem grafikę i kilka fajnych smaczków, więc teraz przejdźmy to trzech kolejnych rzeczy. Auto-trackingu (auto-bota w sumie), walk z bossami, no i jednego bardzo wkurzającego NPC.

 

O tym, jak to Perfect World Mobile chciało grać za nas

 

W Perfect World Mobile oczywiście nie mogło zabraknąć automatyzacji. Coby casualowcy nie mieli za trudno i hajs się zgadzał. Mianowicie, gdy klikniemy (tapniemy?) wybrane zadanie, to postać sama zacznie biec do odpowiedniego NPC, a nawet rozpocznie za nas rozmowę. Podobnie zresztą, jeżeli trzeba zabijać jakieś potworki. Bohater ruszy od razu tam, gdzie trzeba i zabierze się do roboty.

 

Perfect World Mobile nowa gra mmorpg na androida ios gameplay

 

No i tu jest coś, co mi się bardzo spodobało. Auto-bot nie potrafi unikać ataków. Wiecie, tych specjalnych, oznaczanych czerwonym okręgiem lub prostokątem na ziemi. Więc gdy potwór będzie szarżował, bot nie odsunie się na bok, aby uniknąć obrażeń. Gdy bestia będzie rzucać zaklęcie obszarowe, to przed tym też tryb auto nas nie uchroni.

 

W efekcie czego, jeżeli nie chcemy ginąć przy silniejszych przeciwnikach czy też np. na instancjach, to musimy wziąć walkę w swoje ręce. Podoba mi się to bardziej niż auto-bot z Lineage 2 Revolution, gdzie sztuczna inteligencja nawala skillami na lewo i prawo i grała wręcz lepiej od gracza.

 

Perfect World Mobile Mobilny MMORPG nowa gra na smartfony Instancja z Bossem

 

Jest też druga strona tego medalu. Chciałem grać bez auto-trackera, ale mi się nie udało. Miałem quest gdzie musiałem gdzieś dojść, tylko problem był taki, że nie wiedziałem kompletnie jak tam się dostać. Żadnej drogi, żadnych wskazówek. Kliknąłem więc w auto i co się stało? Moja postać otworzyła sobie portal i się teleportowała. Tak zupełnie z marszu, stała w miejscu i nagle bam! Teleportacja! To była jedyna opcja, żeby się tam dostać. Więc częściowo musimy z tego korzystać. W Lineage 2 Revolution mieliśmy chociaż strzałkę, która pokazywała nam gdzie i jak iść.

 

Bossowie w Perfect World Mobile wyskakują jak króliki z kapelusza

 

W trakcie przechodzenia fabuły co chwila przyjdzie nam walczyć z jakimś mini-bossem. To jest wręcz odpowiednik fetch-questów z gier na PC. Tak jak w starych grach musieliśmy upolować 5 wilków, a potem iść i upolować 5 niedźwiedzi, żeby być w stanie iść i upolować 5 tygrysów (Metin 2, patrzę na ciebie!), tak tutaj musimy pokonać jednego bossa, żeby potem iść i pokonać kolejnego.

 

Perfect World Mobile MMORPG na Smartfony Walka z Bossem

 

Mimo wszystko wcale na to nie narzekam. Dużo bardziej wolę walki z większymi przeciwnikami, unikanie ich ataków i skakanie z jednego miejsca na drugie, niż bieganie w kółko za tymi samymi mobkami.

 

Ten wkurzający NPC

 

Jest jeszcze jedna rzecz, o której chcę wspomnieć. Mianowicie, podczas fabuły przypętała się ta oto postać:

Perfect World Mobile rozmowa z NPC

 

Przypętała się i nie chce pójść, dosłownie stała się częścią mojej fabuły, jednocześnie nic do niej nie wnosząc. Idę do kogoś po questa, rozmawiamy sobie, że trzeba miasto ratować czy coś, a ta wcina się w rozmowę, albo komentuje.

 

Idźże mnie stąd, bo ja świat ratować muszę, a nie być na siłę obdarowywany wirtualnym towarzyszem od twórców gry.

 

Na domiar złego, kiedy dostałem swój pierwszy latający mount, w tym przypadku jakieś magiczne miecze. To ta mała wskoczyła na latającego kosmicznego wieloryba! Ja też takiego bym chciał!

 

Perfect World Mobile Dzień 2 grania w MMORPG na Androida - Latający magiczny wieloryb

 

Mam nadzieję, że w końcu wniesie coś do fabuły coś ważniejszego niż krótkie pogaduszki.

 

Ogólnie bawię się całkiem fajnie, wkurzam na wkurzających NPC, idę niczym The Chosen One przez kolejne chmary potworów i męczę z nachalnym tutorialem do ulepszania itemów. No ale o nim już jutro.

 

Pełna lista wpisów o Perfect World Mobile

 
 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście − 5 =

Magazyn Hipogryf
%d bloggers like this: