Perfect World Mobile – Dzień 1 – Pierwsze wrażenia + galeria

No i stało się! Zostałem wciągnięty w świat Perfect World Mobile. Gra zainstalowała się na moim smartfonie, stworzyłem postać i ruszyłem na podbój orientalnych krain fantasy.

 

Perfect World Mobile – nowy mobilny MMORPG na rynku

 

Perfect World Mobile opisałem pokrótce w poprzednim wpisie, który również ukazał się dzisiejszego dnia. Tutaj macie link: https://hipogryf.pl/instalujemy-perfect-world-mobile-mobilny-remaster-pecetowego-mmorpg/

Przypomnę tylko, że jest to nowa gra MMORPG na androida i ios, będące remasterem komputerowego Perfect Worlda (który ma już na karku 12 lat). Gra dopiero co się ukazała, została okrzyknięta nextgenem (jak wszystko, co obecnie wychodzi na smartfony, nie ma co zwracać na to określenie zbytniej uwagi) i robi się o niej coraz głośniej. Więc nie przedłużając, zapraszam do moich pierwszych wrażeń z rozgrywki.

 

Perfect World Mobile Logowanie i rozpoczynanie gry

 

Tworzenie postaci

 

Odpalamy grę, wybieramy serwem i przechodzimy do tworzenia naszej postaci. Na początek mamy do wyboru 3 rasy: ludzi, skrzydlate elfy (winged elf), które wcale nie wyglądają jakby miały skrzydła, no i Untamed, swoistych zwierzoludzi. Już na starcie widzimy, że to mobilny tytuł, mało ras, a do tego jest class-lock. Człowiek może być magiem bądź wojownikiem, elf łucznikiem a zwierzak tankiem, nie da się zrobić np. człowieka łucznika. Dobrze, że chociaż że u dwóch pierwszych ras nie ma gener-locka. Brakuje ras i postaci z oryginalnego Perfect World, w tym moich ukochanych mieszkańców wodnych głębin czy Tidebornów, czy chociażby Venomancera od Untamed.

 

Perfect World Mobile Rasy Ludzie Wojownik i Mag

Perfect World Mobile Rasy Elfy Łucznik

Perfect World Mobile Rasy Untamend Tank

 

Jeżeli chodzi o tworzenie postaci, no to tutaj jest ogromne pole do popisu. Jak na „nextgena” przystało, zmienimy wszystko. Dosłownie możemy zmodyfikować osobno lewe oko i prawe oko, podbródek, wargi, a nawet i brwi!

 

Perfect World Mobile Rasy Ludzie Tworzenie postaci Wojownika

Perfect World Mobile Rasy Ludzie Tworzenie postaci Wojownika ustawienia twarzy

 

Rozgrywka

 

Zaczynamy od tutoriala, gdzie oczywiście już jesteśmy na maksymalnym poziomie, rozwalamy wszystko wokół i w ogóle bossowie zajmują cały ekran. Po jakże zaciekłej walce, gdzie oczywiście nie ma opcji, żebyśmy przegrali, tracimy naszą moc! Jesteśmy osłabieni, niezdolni do walki z wielkim złem i w ogóle tacy jacyś słabi (dobrze chociaż że nie straciliśmy wspomnień, jak to w kilku innych MMORPG było). Tu właśnie zaczyna się właściwa rozgrywka, czyli robienie questów, zabijanie potworów, ogarnianie instancji i ogólne levelowanie, byleby tylko odzyskać nasze utracone moce! Wątek oklepany, pojawiający się wielokrotnie w chińskich grach mobilnych. Muszą chyba lubić przedstawianie siebie jako upadłego herosa, który znowu wspina się na szczyt, czy coś takiego.

 

Perfect World Mobile Tutorial i pierwsza walka

Perfect World Mobile expienie i levelowanie

 

Fajne jest to, że poza samym expieniem i bieganiem za zadaniami. Pojawiają się ciekawsze i bardziej różnorodne questy niż w innych tego typu grach. Będziemy np. oswajać konia, jeżdżąc na nim i skręcając w odpowiednim momencie podczas quick time eventów.

 

Perfect World Mobile jazda konno oswajanie konia quest


Możemy na wzór Blade & Soula wszędzie wskoczyć, a nawet i szybować w powietrzu. Co jest naprawdę świetne i spędziłem dobrych paręnaście minut, skacząc po budynkach i skałach. Na koniec niestety skończyłem w drzewie (nie zbugowałem się na szczęście, dalej można było z niego wyskoczyć).

 

Perfect World Mobile Skakanie i Latanie w Powietrzu

Perfect World Mobile Szybowanie i unoszenie sie ponad miastem

 

Będziemy też śledzić nasz cel za pomocą śladów, jakie zostawiał na drodze, czy też nosić na rękach jakąś kocio-uszatą damę w opresji.

 

Perfect World Mobile Catgirl Cat Girl Anime

 

Grafika

 

Graficznie jest świetnie, naprawdę, chylę czoła i biję brawo. Minus taki, że musiałem zmniejszyć detale w ustawieniach, bo na większych przestrzeniach gra tnie strasznie. Uświadomiłem sobie, że 3 giga ram to za mało. Jednak dalej będę grać! Jakoś spadek fps’ów przeboleje, bo nie jest też tak tragiczny, no i na instancjach się go nie odczuwa.

 

Bardzo podoba mi się to, że można przełączać się między 2,5d a 3d, z kamery bardziej statycznej, na taką, w której sami wszystko ustawiamy, czy wręcz wybrać styl kolorystyczny dla naszej gry (zupełnie jak na instagramie).

 

Perfect World Mobile Ustawienia graficzne i kolorystyczne w grze

 

Audio

 

Muzyka jest przyjemna dla ucha, głosy postaci również stoją na wysokim poziomie, poza systemowym samouczkiem, który piszczy w słuchawkach. Są jednak niedopracowania, jak momenty walki w instancji, gdzie nagle muzyka całkowicie milknie. Tak jakby nie zaczytał się plik z danym utworem do walki. Albo to, że NPC raz zagada po angielsku, a za jakiś czas po chińsku.

 

Do tego dialogów jest od groma, naprawdę, gadają i gadają, aż zacząłem to wszystko pomijać. Na początku gry jest więcej gadania niż walczenia. A kiedy zauważyłem, że gram na serwerze USA, a nie EU i musiałem zaczynać od początku na nowym serwerze, to już pomijałem wszystkie scenki, jak leci.

 

Dodatkowe smaczki w Perfect World Mobile

 

Co jakiś czas odzyskamy nasze moce i przyjdzie nam walczyć z Wraith, agentami zła i takimi swoistymi większymi bossami z instancji. Jest fajnie i przyjemnie, do tego jesteśmy z jakimiś pomagierami NPC, którzy nawet rzucą skillem w formie kolejnego quick time eventu.

 

Perfect World Mobile Instancja i walka z bossem

Perfect World Mobile Quick Time Eventy podczas instancji i walki z bossem

 

Podoba mi się też, że robimy questy i walczymy nie tylko na lądzie, ale i w powietrzu czy pod wodą. No a jeszcze dodajmy do tego, że wszędzie są gracze, to już w ogóle jest super. Gra cieszy się naprawdę dużym zainteresowaniem, nie siedzimy na jednej instancji, tylko faktycznie zwiedzamy ten świat, a gdzie nie pójdziemy, to widzimy innych żywych ludzi.

 

Perfect World Mobile Quick Time Eventy pływanie i walka z potworami pod wodą

Perfect World Mobile Latanie na wielorybie i walka z powietrzu z latającymi potworami i bossami

 

To tyle z pierwszego dnia wrażeń, wracam do grania i więcej o Perfect World Mobile napiszę jutro!

 

  Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × jeden =

Magazyn Hipogryf
%d bloggers like this: