Ogrywamy Pokemon TCG z Game Boy Color na Nintendo 3DS

Ładujemy Virtual Console na Nitendo 3DS i odpalamy Pokemon TCG! – a to oznacza nostalgiczny powrót do przeszłości! W sumie to już drugi, jeżeli liczyć będę recenzję Shovel Knight.

 

Widok karty Pikachu w grze Pokemon TCG na GBC blog o grach Hipogryf.pl

 

W skrócie czym jest Pokemon Trading Card Game

 

Oryginalne TCG to gra karciana, w którą gra się do dzisiaj. Kupujemy sobie talie 60 kart z wizerunkami pokemonów, spotykamy się z innymi graczami, siadamy do stołu i gramy.

 

Tak, w prawdziwym życiu, nie w grze.

 

Wszystko dzieje się w realu, karty kupujemy za prawdziwe pieniądze, nagrody w turniejach to często też prawdziwe pieniądze i nawet ludzie, z którymi gramy są jak najbardziej prawdziwi.

 

Pokemon TCG z Game Boy Color

 

Omawiamy dzisiaj tytuł to adaptacja popularnej pokemonowej gry karcianej, ale w formie gry video. Oznacza to, że dalej walczymy z innymi graczami (tym razem sterowanymi przez sztuczne inteligencje) za pomocą kart z wizerunkami uroczych stworków, dalej obowiązują zasady jak w normalnej grze, dalej budujemy coraz to lepszego decka, no ale wszystko odbywa się na ekranie konsoli.

 

Pokemon TCG na Game Boy Color blog o grach Hipogryf.pl

 

Nie trzeba szukać ludzi do gry po całym mieście, nie trzeba wychodzić z domu, no i nie trzeba wydawać żadnych realnych pieniędzy na dodatkowe talie kart. Płacimy jedynie za kartridż z Pokemon TCG.Gra jest stara, nie da się tego ukryć, jednak zestarzała się bardzo dobrze. Nadal jest czytelna, nadal jest grywalna, oprawa wizualna napawa mnie nostalgią i mimo że nie jest jakaś zjawiskowa, to jednak mi się podoba.

 

Nintendo 3DS Pokemon TCG Hipogryf.pl

 

Sama rozgrywka to świetny sposób, aby nauczyć się podstaw gry. Co prawda wiele się zmieniło od 1998 roku (pierwsze wydanie tego tytułu w Japonii), doszły nowe karty, dodatkowe zasady i pewnie zmiany. Jednak bazowa rozgrywka, wykładanie pokemonów, dodawanie im energii i walki z pokemonami przeciwnika, pozostały bez zmian.

 

Mapa gry w Pokemon TCG na Nintendo Game Boy Color

 

Fabuła jest prosta jak but. Walczymy z komputerowymi przeciwnikami, zdobywamy nowe karty do naszej talii i pokonujemy ośmiu Club Masterów, aż w końcu stajemy w szranki z elitarną czwórką, nazwaną tutaj Grand Masterami. To tyle… jednak to w zupełności wystarcza, bo gra sama w sobie jest po prostu przyjemna. Jak rozgrywka jest dobra, to fabułę można czasem wybaczyć.

 

Virtual Console na Nintendo 3DS

 

Na konsole Nintendo 3DS dostępna jest usługa Virtual Console, pozwalająca na zakup cyfrowych wersji starych gier z takich konsol jak NES (Pegasus) czy właśnie Game Boy i Game Boy Color.

 

Rozmowa z NPC w grze w wersji na Virtual Console 3DS

 

W kolekcji gier dostępnych na Virtual Console 3DSa znajduje się właśnie Pokemon TCG.

 

Gra kosztuje jakieś 25 zł w cyfrowej dystrybucji i jest to cena, którą jestem w stanie za nią zapłacić. Wiem, że miałbym za to Wiedźmina 2 czy coś podobnego, ale ja chcę akurat Poki. Więc tak, jestem w stanie odpuścić sobie jeden wypad na hawajską w pizzerii na rogu, żeby kupić sobie Pokemon TCG 😉

 

Ps.

W 2011 roku pojawiła się jeszcze gra komputerowa Pokémon TCG Online i jest rozwijana do dzisiaj. Jednak jest to temat na cały osobny wpis.1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

trzy × 2 =

Magazyn Hipogryf
%d bloggers like this: