Nowy dział na blogu Hipogryf.pl – Download: Darmowe gry PC

Z przyjemnością ogłaszam kolejną aktualizację na blogu. Mogliście już zauważyć (albo i nie), ale w menu pojawił się nowym dział, czy też nowa strona: Download: Darmowe gry PC.

 

Battle for Wesnoth rozgrywka gameplay screenshot z gry darmowa strategia RPG blog hipogryf.pl

 

Polecane darmowe gry PC

 

Nazwa tak naprawdę mówi za siebie, jest to (albo raczej będzie, bo dopiero dwie pozycje się tam znajdują) zbiór darmowy gier PC, przeważnie open-source, które uważam za godne polecenia.

 

Nie ma tam gier demo, minigierek itp.

 

Są to gry, które już trochę na rynku poleżały albo takie które, mimo że są dość nowe, to zebrały już odpowiednią grupę zarówno developerów, jak i graczy. Dzięki czemu można je uznać za duże i pełnoprawne gry PC.

 

RPG, strategie, a nawet i strzelanki

 

Oczywiście tematyka bloga zostaje utrzymana. W darmowych grach pojawiać się będą tylko tytuły związane z fantasy, science-fiction, albo horrorami. Ważne, żeby było w tym coś z fantasy — to czy będzie to strategia, RPG, platformówka, czy wręcz jakaś pokręcona strzelanka, to już zobaczymy.The Battle for Wesnoth i Warzone 2100

 

Na dzień dzisiejszy (tj. 17 października roku pańskiego 2019), znajdują się tam dwa tytuły.

The Battle for Wesnoth jest darmową grom strategiczną, osadzoną w fantastycznym średniowiecznym świecie. Pełno tam elfów, smoków i ogólnie klimatem przypomina bardzo Heroes of Might and Magic czy Warcrafta.

 

Jeżeli chodzi o samą rozgrywkę, to mamy tutaj turowy styl gry, oraz system zamków i jednostek, przypominający nieco takie tytuły jak wspomniany już Heroes of Might and Magic, ale też Disciples, Etherlords czy Kings Bounty.

 

Warzone 2100 z kolei można opisać jako darmowego Starcrafta / Command and Conquer. Jest to RTS pełną gębą. Mamy budowanie obiektów na mapie, szkolenie jednostek, szybkie wypady po surowce i ataki na przestrzeni całej planszy w czasie rzeczywistym, no i futurystyczny postapokaliptyczny klimat.

 

Jeżeli ktoś zagrywał się w pierwszego Starcrafta od Blizzarda albo nawet i Warcrafta, to tutaj odnajdzie się praktycznie od razu.

 

Więcej darmowy gier na nasze komputery

 

Wiem, że baza darmowych gier jest ogromna. W sumie mógłbym wpisać w Google TOP 10 darmowych gier na Windowsa / Maca / Linuxa i pospisywać co ciekawsze tytułu. Jednak nie chcę tego robić. Chcę dać wam listę gier, które ze spokojnym sumieniem mogę polecić.

 

Dlatego też dział Download: Darmowe gry PC będzie sukcesywnie, ale powolnie uzupełniany. Najpierw muszę daną grę przetestować i ocenić czy jest warta polecenia, zanim dodam ją do tej listy.Birdman

Birdman

Staram się aktywnie promować czytanie, granie w gry planszowe i ogólnie pojętą fantastykę.

%d bloggers like this: