Nowa konsola na gwiazdkę 2020 — PlayStation 5 potwierdzone przez Sony

Nowa konsola na gwiazdkę 2020 — PlayStation 5 potwierdzone przez Sony

9 października 2019 0 przez Birdman

O PlayStation 5 było głośno już od kwietnia, kiedy to Sony oficjalnie potwierdziło, że pracuje nad nową generacją konsoli PlayStation.

 

PlayStation 5 PS5 Nowa Konsola Sony - blog o grach hipogryf.pl

 

Jim Ryan o PlayStation 5

 

 

Wczoraj, na oficjalnym blogu PlayStation, Jim Ryan nowy CEO Sony Interactive Entertainment (wcześniej John Kodera), opublikował wpis na temat nowej konsoli.

 

Today I’m proud to share that our next-generation console will be called PlayStation 5, and we’ll be launching in time for Holiday 2020.

 

PS5 ma trafić na półki sklepowe na gwiazdkę 2020 roku. Nie jest potwierdzone czy premiera będzie tego samego dnia na całym świecie. Chociaż to byłoby najbardziej logiczne i opłacalne, zwłaszcza że to gwiazdka.

 

AMD, 8K, SSD i więcej

 

 

Jeszcze nie jest do końca wiadome co, jak i gdzie, jakie gry, jakie osiągi i jakie podzespoły. Wiadomo niby że:

  • AMD Ryzen,
  • że Vega,
  • że 8K
  • i inne cuda.

Mnie najbardziej ciekawi czy będzie wsteczna kompatybilność z PS4, czy będzie dysk ssd, no i oczywiście cena samego urządzenia.Internet od wczoraj jest bombardowany różnymi wpisami i ciężko jest połapać się ile w tym oficjalnych informacji, ale ile fantazji i ekscytacji autora danego tekstu.

 

Nowy rewolucyjny kontroler?

 

 

Dużo uwagi skupia się tutaj nad nowym kontrolerem do nadchodzącej konsoli.

 

Pad od PlayStation 5 ma dawać nam jeszcze więcej immersji z grą, z technologią haptyczną czy różnymi poziomami oporu triggerów L2/R2. Jednak sam kontroler zasłużył na osobny wpis i jak tylko zbiorę całe info, to pojawi się na blogu.

 

PlayStation 5 może być jednym z najgorętszych tematów

 

 

Nowa konsola jest na językach wielu blogerów, youtuberów i po prostu ludzi zainteresowanych gamingiem. Mam wrażenie, że to będzie temat numer 1 tego miesiąca (a liczyłem, że to będzie Halloween).

 

Zresztą, sam też siedzę i szukam każdej kolejnej wiadomości o nadchodzącym next-genie.

 

W najbliższym czasie mam zamiar opublikować serię wpisów o tym, co już wiadomo oraz o tym, czego będziemy mogli się spodziewać. Zaraz powinien pojawić się nowy tag, opisany po prostu jako PlayStation5, pod którym będą zebrane wszystkie wpisy o nowe konsoli od Sony.

Stay tuned!