No i w co ja mam grać? Czyli gry na każdą okazję!

Jak zapewne zauważyliście, gry obecnie stanowią lwią część tego portalu, są tytuły MMORPG, są klasyki na PC, no i są też mobilne produkcje. Jest tego tyle, że człowiek czasem zastanawia się nie tylko, po jaki tytuł tym razem sięgnąć, ale też, na czym tym razem zagrać.

 

Granie w gry na konsoli i PC - blog o grach hipogryf.pl

 

Dlatego postanowiłem przygotować poniższy krótki przegląd konsol i co obecnie dobrego z gier mamy na rynku.

 

 

PlayStation 4

 

Zaczynamy z grubej rury. PS4, Slim, PRO, z zestawem VR albo i bez. Do wyboru do koloru. Konsola jest na rynku od 2013 roku i przedstawiać jej raczej nie trzeba. Zdążyła się już zadomowić na półkach wielu rodaków i (miejmy nadzieję) zaraz dostaniemy PlayStation 5.

 

W co warto tutaj zagrać?

 

Marvel Spider-Man

 

Oczywiście, że w Spider-Mana! Jedna z lepszych gier na konsole PS4, jak i w ogóle ostatnimi czasy. Świetny gameplay, świetna fabuła i jeszcze lepsze dodatki. Gra była duża, a z czasem stała się jeszcze większa (dodatek z Czarnym Kotem 10/10).

 

 

Horizon: Zero Dawn

 

Kolejny tytuł, który warto polecić. Przyszłość, która wygląda jak prehistoria, prymitywni ludzie i maszyny przypominające dzikie zwierzęta z podręczników do archeologii. No i świetna bohaterka! Naprawdę mam nadzieję, że to nie jest jedyna gra, w której pojawiła się Aloy.

 

 

Gry PS4 na Ceneo

 

Xbox One

 

Konkurencja dla PS4 od firmy Microsoft. Przyznam, że byłem zaskoczony popularnością ich poprzedniej konsoli, czyli Xboxa 360 (zwłaszcza że pierwszy Xbox zbytnio znany u nas nie był). Xbox One również pojawił się w 2013 roku, oferuje podobne tytuły co PS4 i na podobnym poziomie. Z tą różnicą, że na naszym rynku jest tańszy i bardziej dostępny niż oferta od Sony. No i ma Minecrafta.

 

W co warto zagrać?

 

Halo: The Master Chief Collection

 

Każdy, kto miał Xboxa, zna Master Chiefa. Jedna z najbardziej ikonicznych postaci w grach Microsoftu, z całą gamą filmów i animacji na Netflixie! Uniwersum Halo jest z pewnością warte poznania!

 

 

 

Gears 5

 

Szósta część serii Gears of War, opowiadająca o wojnie ludzi z szarańczą. Głośne, brudne, pełne wybuchów i epickich walk. Z wyglądu — nieślubne dziecko Halo i Unreala. Jedna z pozycji, która wprowadziła chowanie się i ostrzał zza przeszkód na mapie. Jednym słowem wielkie karki z wielkimi spluwami w kosmosie.

 

 

 

Gry Xbox One na Ceneo

 

Nintendo 3DS i 2DS

 

Konsole do których mam spory sentyment, zwłaszcza że sam posiadam żółtego 2DS’a. Pierwszy handheld na tej liście. Konsola zadebiutowała w 2011 roku i do tej pory utrzymuje swoją popularność, a jej wariacje — udoskonalone wersje 3DSa i wykastrowane z efektu 3D wersje 2DSa, dalej są na półkach sklepowych.

 

Co tutaj polecam?

 

Cała seria Pokemon

 

Serio, jak ktoś ma konsole Nintendo i nie grał w Pokemony, to tak jakby nie miał tej konsoli. Seria, która od początku jest oczkiem w głowie Nintendo, na którą idzie najwięcej promocji i siły roboczej. Od siebie polecam Omega Ruby / Omega Sapphire, ale inne też spoko.

 

 

Seria Zelda

 

Kolejna wiekowa seria na konsole Nintendo. Pierwszy tytuł pojawił się 1986 roku. Co do omawianej konsoli, pojawiły się poniższe tytuły:

 

  • The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D
  • The Legend of Zelda: Majora’s Mask 3D
  • The Legend of Zelda: A Link Between Worlds
  • The Legend of Zelda: Tri Force Heroes
  • Hyrule Warriors Legends
  • oraz porty starszych tytułów poprzez Virtual Console

 

Od siebie polecam Ocarina of Time i Majora’s Mask, są to remake stary tytułów, ale dalej wymiatają.

 

 

Gry 3DS na Ceneo

 

Nintendo Switch

 

Jest i nasza hybryda! Konsola przenośna, którą można podpiąć do telewizora i mieć klasyczną konsolę. Do tego z całkiem przyjemnymi osiągami. Miała swoją premierę w 2017, a w tym roku dostała wersję Lite, bez możliwości podpięcia do TV.

 

Co tutaj polecam?

 

Super Mario Odyssey

 

Mario to kolejny klasyk z pegasusa, którego chyba nigdy nie zapomnę. Dlatego też tak bardzo cieszy, kiedy widzę, że seria ma się dobrze i co chwila dostaje nowe tytuły. W tym przypadku jest to trójwymiarowe i dynamiczne Super Mario Odyssey.

 

 

 

Fire Emblem: Three Houses

 

Następna wiekowa seria. No i jedna z lepszych strategii typu tactical-rpg, jaka wyszła spod rąk Azjatów. Zagrywałem się dniami i nocami w Birthright na 2DSie, a Three Houses zapowiada się na jeszcze lepszy tytuł.

 

 

Gry Switch na Ceneo

 

PC

 

Granie to nie tylko konsole, to też (a nawet i głównie) komputery osobiste. Na PC gier jest multum i naprawdę ciężko wymienić mi te planowane dwie. Czy dać jakieś starocie, które kocham? Czy coś, co kocha obecne pokolenie młodych graczy? Spokojnie, na pewno nie będzie to Fortnite.

 

Heroes of Might and Magic III

 

Najlepsza strategia, w jaką przyszło mi grać. Tyle miesięcy (a nawet i lat) spędzonych w świecie Might and Magic, tyle przegranych godzin ze znajomymi. Swojego czasu czwarta część była tak popularna, że dokładali karty z postaciami do paczek z chipsami. Jeżeli nie znasz serii Heroes of Might and Magic to shame on you!

 

 

World of Warcraft

 

Zaskoczeni?
Nie powinniście być. WoW jest jedną z gier, które najdłużej utrzymują dobrą kondycję pod względem grywalności i ilości graczy. Ostatnio wystartowała wersja Classic, o której pisałem wcześniej, więc mogliście spodziewać się tego, że i tutaj wspomnę o tym tytule.

 

 

Gry PC na Ceneo

 

No i to byłoby na tyle, 5 platform, 10 gier (no może trochę więcej, bo gdzieś tam się wkradły tytuły). Mam nadzieję, że taka forma wpisu przypadła wam do gustu, bo już się pisze top 10 strategii by hipogryf.pl 😉

  Arkadiusz Orzeł

Arkadiusz Orzeł

Staram się aktywnie promować czytanie, granie w gry planszowe i ogólnie pojętą fantastykę.

%d bloggers like this: