Nie żyje twórca mangi Berserk, Kentaro Miura miał 54 lata

Nie żyje twórca Berserka — jednej z najważniejszych i najbardziej ikonicznych serii Dark Fantasy. Kentaro Miura zmarł w wieku 54 lat, przyczyną było rozwarstwienie aorty. Autor zmarł 6 maja 2021 roku.

Bez Miury nie mielibyśmy tak świetnej mangi jak Berserk — która była inspiracją chociażby dla takich serii jak Dark Souls i Demon Souls (design i kreatury z Berserka pojawiają się praktycznie w niezmienionej formie w tych grach). Kentaro był też inspiracją dla wielu autorów z następnego pokolenia, jak np. Koyoharu Gotōge — twórca Kimetsu no Yaiba/Demon Slayera.

Początki mangi Berserk

Pierwsze wersje i szkice mangi Berserk pojawiały się już w 1988 roku, a w 1989 już oficjalnie rozpoczęła się przygoda najemnika Gusta, przemierzającego mroczny inspirowany średniowieczem świat. Świat pełen śmierci, demonów, rozpaczy i okrucieństwa.

Kentaro Miura i Manga Berserk

Manga miała oficjalny star we wspominanym już 1989 i była tworzona przez autora aż do tego roku (w styczniu 2021 ukazał się 363 rozdział Berserka + zostały jeszcze jakieś nieopublikowane materiały, które zdążył stworzyć przed śmiercią), tym samym można to uznać Berserka za pracę życia Miury.


Nie wiadomo też co dalej z historią Gutsa, gdyż jego przygoda w mandze nie dobiegła jeszcze końca. Na razie nie ma żadnych oficjalnych i potwierdzonych informacji o przejęciu serii przez innego autora (nie wiadomo też, jaka by była na to reakcja fanów twórczości Kentaro).

~ Arek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

dwadzieścia − 10 =

Magazyn Hipogryf
%d bloggers like this: