Nasi przyjaciele z Frolixa 8 od Wydawnictwa Rebis już w sprzedaży

Nowe wydanie „Nasi przyjaciele z Frolixa 8” – autorstwa Philipa K. Dicka, właśnie trafiło do księgarni i sklepów internetowych! Za obecne wydanie odpowiada Dom Wydawniczy Rebis.

 

 

Kim jest Philip K. Dick?

 

Dla tych, którzy nie wiedzą, Philip K. Dick jest jednym z wybitniejszym amerykańskich pisarzy science fiction, jednocześnie postrzeganym za jednego z twórców weird fiction. Możecie nie kojarzyć autora, ale jego książki, w tym „Czy androidy śnią o elektrycznych owcach?” (znane też jako Blade Runner. Czy androidy marzą o elektrycznych owcach?) już wypadałoby znać.

 

No, a nawet jak książka jest wam obca, to filmu Blade Runner (Łowca Androidów) już raczej ciężko nie znać. Zwłaszcza że kolejny film z uniwersum, był nie tak dawno temu puszczany w kinach.

 

Nowa – stara – nowa książka

 

No i właśnie ten autor, serwuje nam kolejny tytuł! Mówię kolejny, bo nie jest to nowa książka.
Our Friends from Frolix 8 jest na rynku już od 1970. W naszym kraju książka została wydana w 1993 roku przez Warszawskie Wydawnictwo Alfa, jednak ciężko znaleźć to wydanie na półkach sklepowych. Teraz, dzięki wydawnictwu Rebis, możemy przeczytać tę książkę w nowym polskim wydaniu.

 

Nasi przyjaciele z Frolixa 8

 

Frolix 8 to powieść science-fiction, w której trudno by szukać epickiej wyprawy niczym w Zaginionej Flocie, czy lekkiego klimatu Wojen Klonów.

 

Tutaj przyjdzie nam poznać losy hegemonistycznego oligarchy — Willisa Grama, szarego nikomu nieznanego robotnika Nicka Appletona, zuchwałej propagandzistki Charlotte Boyer czy przywódcy rewolucjonistów Thorsa Provoni.

 

Dystopia z Frolixa 8

 

Dodajmy do tego planetę rządzoną przez inteligenckie elity, rewolucjonistę powracającego z gwiezdnej otchłani, czy kolosalną kosmiczną istotę zmierzającą w kierunku planety Ziemi.

 

Łącząc to wszystko w jedno w jednej książce, możemy spodziewać się kolejnego tytułu, obok którego ciężko jest przejść obojętnie.

 

Gatunek:
Science-fiction

Autor:
Philip K. Dick

Tytuł:
Nasi przyjaciele z Frolixa 8

Tytuł oryginalny:
Our Friends from Frolix 8

Rok Wydania:
Oryginał 1970 / Rebis 2019

Tłumaczenie:
Zbigniew A. Królicki

Liczba stron:
312


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − dwa =

Magazyn Hipogryf