Najlepsze młodzieżowe książki Fantasy na początek przygody z czytaniem!

Najlepsze młodzieżowe książki Fantasy na początek przygody z czytaniem!

17 października 2019 0 przez Birdman

Tak jak w tytule, najlepsze młodzieżowe książki Fantasy — czyli przedstawiam wam 4 serie książek fantasty, które moim zdaniem są idealne, aby wciągnąć młodszego odbiorcę w czytanie. Jednocześnie też, mogą sprawić niezłą frajdę z czytania również osobom dorosłym.

 

Najlepsze młodzieżowe książki Fantasy na początek przygody z czytaniem toplista na blogu hipogryf.pl

 

Nie przedłużając, poniżej:

 

Najlepsze młodzieżowe książki Fantasy na start! (według Hipogryf.pl)

Kolejność jest czysto losowa i nie ma się nią co sugerować.

 

Opowieści z Narnii – C.S. Lewis

 

Klasyk cały czas trzymający poziom. Były też film na podstawie książek, więc można zacząć od oglądania filmów, a potem przejść na książki, jeżeli ktoś ma opory z czytaniem.

 

Opowieści z Narnii to cykl siedmiu powieści fantasy napisanych przez C.S. Lewisa. Historia opowiada o wyprawie grupy dzieci do Narnii, magicznego świata pełnego tajemnic, gadających zwierząt i epickiej przygody. Bohaterowie muszą pomóc Lwu Aslanowi w uratowaniu magicznej krainy przed nadchodzącym niebezpieczeństwem.

 

Tytuł uznany został za klasykę literatury dziecięcej.Ulysses Moore – Pierdomenico Baccalario

 

Ulysses Moore to cykl fantastycznych powieści włoskiego autora Pierdomenico Baccalario. Seria wydawana jest sukcesywnie od 2004 roku i liczy już osiemnaście książek, z czego w Polsce wydano piętnaście z nich.

 

Historia opowiada o zmaganiach trojga dzieci, w rozwiązaniu zagadki Ulyssesa Moore. Tajemniczego człowieka, o którym prawie nikt nic nie wiedział. Owa postać pozostawiła po sobie sekret związany z Wrotami Czasu.

 

Bohaterowie muszą rozwiązać niezliczoną ilość zagadek i trafić do coraz to bardziej niezwykłych miejsc, aby znaleźć odpowiedź na tajemnice Ulyssesa Moore.

 

Seria jest swoistą przygodą fantastyczno-detektywistyczną i bliżej jej do Serii Niefortunnych Zdarzeń od Lemony Snicketa niż do Opowieści z Narnii czy Harrego Pottera.

 

Percy Jackson i bogowie olimpijscy – Rick Riordan

 

Teraz czas na pozycję z Ameryki.

 

Percy Jackson i bogowie olimpijscy to seria pięciu książek od amerykańskiego pisarza Ricka Riordana. Dla wielu z was seria być może jest bardziej znana dzięki filmom, te miały swoje premiery również w naszym kraju, i jeśli dobrze pamiętam, to kanał DisneyXD dość często emitował je u siebie.

 

Perseusz „Percy” Jackson to młody chłopak, który dowiaduje się, że jest półbogiem oraz że bogowie olimpijscy żyją w czasach obecnych i narobili niezłego zamieszania. Czyli typowe „hej, jesteśmy wyjątkowy i dowiadujesz się o tym dokładnie, wtedy kiedy wali się świat”.

 

Jest to dobra młodzieżowa seria książek akcji. Mamy ratowanie świata, mamy pojedynki z bogami i mitologicznymi bestiami, mamy niesłuszne oskarżenia i udowadnianie prawdy, a nawet epickie wyprawny po dawno zapomniane artefakty.Harry Potter – J.K. Rowling

 

Naprawdę sądziliście, że nie zamieszczę tutaj tej serii?

 

Pottera chyba przedstawiać nie trzeba, jedna z największych i najgłośniejszych serii książek dla młodzieży naszych czasów. Jeżeli chcecie zachęcić młodą osobę do czytania, no to śmiało dawajcie jej Pottera. Naprawdę warto.

 

Przygody młodego chłopaka, który dowiaduje się, że jej czarodziejem, trafia do Hogwartu – szkoły magii i czarodziejstwa, przeżywa przygody i walczy ze złym czarnoksiężnikiem Lordem Voldemortem, skradła serce również niejednego dorosłego czytelnika.

 

Do tego są filmy, gry komputerowe, gry planszowe, zabawki, klocki LEGO z Harrym Potterem, dosłownie wszystko!