Nadchodzi Star Wars: Thrawn – Sojusze

Nadchodzi Star Wars: Thrawn – Sojusze

3 kwietnia 2020 2 przez Birdman

Zaraz na blogu pojawi się recenzja książki Star Wars Thrawn, a tu już mogę poinformować o nadchodzącej premierze Star Wars. Thrawn. Sojusze – kolejnej książce z uniwersum Gwiezdnych Wojen, której autorem (tak jak poprzedniego Thrawna), jest Timothy Zahn.

 

Star Wars Thrawn sojusze

 

Data premiery przypada na 15 kwietnia (tego roku oczywiście 😉 ) więc już niecałe dwa tygodnie, dzielą nas od poznania kolejnych przygód niebieskoskórego bohatera.

 

Star Wars: Thrawn – Sojusze – opis

 

No a żeby umilić czekanie na premierę (i jeszcze bardziej nakręcić hype!), macie tutaj krótki opis książki, przygotowany przez wydawcę:

 

NADESZŁA PORA, BY THRAWN STANĄŁ TWARZĄ W TWARZ ZE SWOJĄ PRZYSZŁOŚCIĄ… A VADER ZMIERZYŁ SIĘ Z WŁASNĄ PRZESZŁOŚCIĄ.

Wyczułem zakłócenie w Mocy…
Te słowa brzmią złowrogo w każdej sytuacji… jednak szczególnie groźnie, gdy padają z ust samego Imperatora Palpatine’a.
Na leżącej na skraju Nieznanych Regionów planecie Batuu rodzi się zagrożenie dla Imperium. Póki co to tylko widmo niebezpieczeństwa, jego ledwie wyczuwalny zwiastun, jednak niepokoi imperialnego przywódcę na tyle, by postanowił zlecić zbadanie tej sprawy dwóm swoim najbardziej zaufanym agentom: bezlitosnemu wykonawcy jego woli, lordowi Darthowi Vaderowi oraz błyskotliwemu strategowi, wielkiemu admirałowi Thrawnowi.
Mogłoby się wydawać, że to niezbyt dobry pomysł: powierzenie tak wrażliwej misji dwójce zaciekle rywalizującej ze sobą o względy zwierzchnika, mającej diametralnie różne zdania na temat polityki Imperium, włącznie z kwestią Gwiazdy Śmierci. Jednak Imperator wie, że to nie pierwszy raz Vaderowi i Thrawnowi przyszło sprzymierzyć siły. A podejmując tę decyzję kieruje się przesłankami, o których jego podwładni nie mają pojęcia…

Ścieżki generała Republiki Anakina Skywalkera i oficera Dynastii Chissów komandora Mitth’raw’nuruodo już raz się skrzyżowały, wiele lat temu. Ten pierwszy wypełniał wówczas desperacką, prywatną misję, drugim zaś kierowały motywy równie niejasne, co tajemnicze. Jednak w obliczu szeregu niebezpieczeństw, grożących im na odległym świecie, mężczyźni są zmuszeni zawrzeć sojusz – kompletnie nieświadomi tego, co przyniesie przyszłość.

Ponownie jako sojusznicy wbrew własnej woli, trafiają na planetę, na której niegdyś walczyli ramię w ramię. Czekają tu na nich dwa wyzwania: sprawdzian ich lojalności wobec Imperium… a także wróg, do pokonania którego mogą nie wystarczyć nawet ich połączone siły.

 

 

Tytuł: Star Wars. Thrawn. Sojusze
Autor: Timothy Zahn
Wydawca: Uroboros
Tłumaczenie: Anna Hikiert
ISBN: 978-83-280-7041-7
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 480
Wydanie: 1
Data premiery: 15.04. 2020 r.

 

 

No to teraz tylko czekać jak książka trafi na półki sklepowe 😉