Mutant w Uniwersum Metro 2033

Mutant w Uniwersum Metro 2033

1 października 2019 0 przez Birdman

W połowie października do sprzedaży trafi Mutant autorstwa Andrieja Butorina. Czyli nowa powieść mająca miejsce w Uniwersum Metro 2033, świecie wykreowanym przez Dmitrija Głuchowskiego i jego trylogii mającej swój początek w post-apokaliptycznym moskiewskim metrze.

 

Okładka książki mutant uniwersum metro 2033 blog o ksiazkach hipogryf.pl

 

Książka w dobrych rękach

 

Andriej Butorin z pewnością nie jest debiutantem! Mimo że chciałbym zobaczyć kolejną historię spod pióra Dmitrija Głuchowskiego to Butorin ma już na koncie min. powieść Północ czy Oblężenie raju obie oczywiście rozgrywające się w Uniwersum Metro 2033. Więc tutaj nie muszę się martwić, że dostanę jakiś średniawy fanfik, tylko kolejny element jakże ciekawego świata, rozszerzające go o nowe elementy i historie.

 

Gdzie jest mutant?

 

Za dużo o samej nie można jeszcze się dowiedzieć, przynajmniej na polskim internecie, wszystkie sklepy i księgarnie zasypane są tym samym opisem: bla bla bla twój wygląd, strach, agresja bla bla bla wściekłość, bla bla bla JESTEŚ MUTANTEM!

 

Dosłownie jakby dostali jeden szablon i walnęli kopiuj-wklej. Jak tu człowiek ma się czegoś więcej dowiedzieć?

Na szczęście język rosyjski odsłonił nam rąbka tajemnicy tej historii!

 

Mutant czy raczej мутант?

 

Książka Andrieja Butorina to opowieść o mutancie, człowieku odrzuconym przez społeczeństwo, zdanym wyłącznie na siebie w nieprzyjaznych świecie Metro 2033. Nasz bohater, będący jednocześnie narratorem opowieści, obarczonym jest amnezją. Nie pamięta kim, jest ani skąd się tutaj wziął. Owa amnezja jest jednym z głównych motywów tej książki. Drugim zaś jest podróż, przeprawa, jaką odbędzie mutant na drodze do odzyskania swoich wspomnień, oraz ludzie, których na tej drodze spotka i historie, jakie będą mieli do opowiedzenia.Było tam coś jeszcze o Świętym Mikołaju, ale przy moich zdolnościach rozszyfrowywania rosyjskiego, nie jestem do końca przekonany czy o to dokładnie chodziło.

 

Po przejrzeniu opinii na rosyjskim forum wiele osób twierdzi, że to książka ciekawa i przyjemnie się ją czytało, ale na pewno nie nadaje się na początek przygód z Metro 2033. Zdecydowanie najpierw trzeba przeczytać książkę Dmitrija Głuchowskiego (jeżeli tego jeszcze nie zrobiliście) i dopiero potem sięgnąć po Mutanta od Andrieja Butorina.

 

Książka ukaże się w naszym kraju, podobnie jak oryginalne Metro 2033, nakładem wydawnictwa Insignis.

Na stronie wydawnictwa nie znalazłem jakiś dodatkowych materiałów do zapowiedzi książki, ani też osobnego landing-page, więc tak samo, jak i wy, również ja wyczekuję jakichś nowości na ich głównej stronie.

 

Gatunek:
Science-fiction / Fantastyka post-apokaliptyczna

Autor:
Andriej Butorin

Tytuł:
Mutant

Tytuł oryginalny:
мутант

Rok Wydania:
Oryginał 2014 / Insignis 2019