Mulan jako nowa postać w grze SMITE

Już niedługo na ekrany kin trafi filmowa adaptacja Mulan od Disneya. Jednak to nie jedyna nowa odsłona tej postaci, z jakiej możemy się cieszyć. Bo już niebawem ta Chińska bohaterka zawita do komputerowej gry z gatunku MOBA — SMITE — jako nowy grywalny heros.

 

 

Mulan — postać z legend

 

Zaskoczeni? Nie powinniście być!

Mulan, mimo że kojarzona najbardziej z bajką Disneya, wcale nie jest jego kreacją. Jest to postać z Chińskich legend, głęboko zakorzeniona w ich kulturze i znana w tamtych rejonach również z innych mediów. Więc nie było też problemu dla ekipy z HI-REZ STUDIOS, aby wykorzystać ją w swoim popularnym MMO.

 

Mulan z ekranu kin

 

Moim skromnym zdaniem jest to świetne zagranie ze strony HI-REZ STUDIOS!

Nie dość, że film w kinach znowu nagłośni postać, to jeszcze ściągnie nowych graczy do SMITE. Tutaj specom od marketingu należy się uścisk dłoni. Zwłaszcza że Mulan ze SMITE wygląda naprawdę ciekawie, więc nawet bez filmu, dałoby radę ją wypromować.

Zresztą zobaczcie sami na wstępne rendery postaci:

 

 

 

Jak dla mnie wygląda świetnie!

 

Czym jest w ogóle ten SMITE?

 

Ok ok, ktoś może tu powiedzieć, że nigdy o SMITE nie słyszał (serio, jest ktoś taki?) albo słyszał coś, ale nie grał i nie wie, o czym dokładnie mowa. Przychodzę od razu z pomocą:

 

SMITE to gra z gatunku MOBA, taka jak Dota czy League of Legends, gdzie dwie drużyny walczą ze sobą i starają się zniszczyć bazę przeciwnika. Dodatkowo mapa, na której odbywa się pojedynek, posiada potwory sterowane przez komputer, których zabicie przez jedną z drużyn, daje jej dodatkowe bonusy. Zabicie przeciwnika, czy też pomniejszych komputerowo sterowanych pomagierów po ich stronie, daje nam walutę i doświadczenie, potrzebne do ulepszenia naszej postaci, aby lepiej radziła sobie na polu bitwy. Więc w skrócie: staramy się zniszczyć bazę przeciwnika, jednocześnie odpierając jego własny atak.

 

 

W przeciwieństwie do League of Legends czy Doty, tutaj nie mamy izometrycznej kamery, a widok bardziej w trójwymiarze, co właśnie wyróżnia SMITE na tle konkurencji.

 

Gra jest darmowa i do ściągnięcia np. poprzez platformę Steam.

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − 4 =

Magazyn Hipogryf