Można już testować DreamScapes Dimensions

DreamScapes Dimensions to nowa gra MMORPG w klimatach magii i miecza od AHDS, wyróżniająca się widokiem z pierwszej osoby (FPP), co już samo w sobie wystarcza, że warto o tej grze napisać. Obecnie na platformie Steam można już testować (bo grać to za dużo powiedziane) wersję pre-alpha tego tytułu.
 
 
 
 

DreamScapes Dimensions czyli powrót klasyków

 
Dimensions wygląda jak stary klasyczny MMORPG z gatunku fantasy, z mieczami, magią, rycerzami, orkami czy elfami. Nie ma tu ułatwień czy automatyzacji. Jeśli chcemy mieć dobrą broń — to musimy ją sobie złożyć. Umiejętności nie wskakują nam z poziomem — a musimy znaleźć odpowiedniego nauczyciela. Przypomina mi to nieco serię Might and Magic (o której możecie poczytać w serii wpisów o historii serii Might and Magic), z tą różnicą, że nie ma tutaj turowej walki a wszystko dzieje się w czasie rzeczywistym.
 
 
 
 
 
Zresztą sami rzućcie okiem na materiał wideo udostępniony przez twórców gry, przedstawiający na wygląda rozgrywka we wczesnym dostępie na Steam’ie:
 
 
 

Bardzo wczesna alpha

 
Jak już wspomniałem, jest to gra z wczesnym dostępem. To oznacza, że nie za wiele jeszcze działa. Tak, możemy pozwiedzać, powalczyć i ogólnie poczuć klimat świata gry, jednak nie jest to nawet beta i wszystko tutaj może się zmienić.
 
 
 
 
 
Nie dziwcie się też, jeśli zwiedzając świat, nie spotkacie nikogo innego na swojej drodze, a z drugiej strony lagi nie pozwolą wam grać w innym momencie gry, gdy jednak większa ilość osób postanowi ten tytuł przetestować (takie informacje już się pojawiały). Ot, choroba wieku dziecięcego takich projektów, gdy jeszcze nie wiesz, czy cały ten pomysł wypali i nie pakujesz hajsu w drogie serwery i całodobowy support pilnujący jak obecnie działa gra, czy nawet dobre assety graficzne.
 
 
 
 
 
 
Mimo to warto dawać takim tytułom szansę, gdyż z zapowiedzi wygląda to naprawdę ciekawie:

 

  • perspektywa z pierwszej osoby
  • zbieranie surowców i crafting
  • możliwość stawiania konstrukcji przez graczy
  • czy losowo generowane dungeony
 
 
 
 
 
 
 
~ Arek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + 20 =

Magazyn Hipogryf