Młoda Raven i jej nastoletnie problemy

Młodzi Tytani. Raven to jeden z pierwszy komiksów w nowej serii DC POWIEŚĆ GRAFICZNA 13+ gdzie mamy historie bardziej dopasowane do nastoletniego odbiorcy oraz też całkiem nowe spojrzenie na postacie znane z uniwersum DC. W tym albumie, jak łatwo się domyślić: będziemy śledzić poczynania siedemnastoletniej Raven.

 

 

Amnezja, rodzina zastępcza i nowa szkoła

 

Historia zaczyna się od wypadku samochodowego w którym ginie zastępcza mama nastoletniej Rachel Roth (Raven). Nasza bohaterka nie dość, że już na początku traci kochającego opiekuna, to sama kończy z amnezją. Żeby było jej jeszcze trudniej, przenosi się do Nowego Orleanu, do rodziny jej zmarłej opiekunki. Tam w zupełnie nowym i nieznanym miejscu, sama do końca nie wiedząc kim jest, stara się ukończyć ostatnią klasę liceum. No i nie zwariować od tych wszystkich nagłych zmian! W czym wcale nie pomaga fakt, że nasza Rachel zaczyna słyszeć myśli innych uczniów. No a jak w szkole pojawia się jeszcze ten nowy przystojniak, to już pewne jest, że Raven nie będzie miała spokojnego życia w szkole.

 

 

Zauroczyła mnie postać Raven

 

Nasza bohaterka i jej historia kojarzą mi się z inną dziewczyną z zupełnie innego komiksu… czytaliście kiedyś W.I.T.C.H.? 😀 Taki włoski komiks o nastoletnich dziewczynach co odkryły, że są czarodziejkami? No to była tam taka główna bohaterka — Will Vandom i ona też miała trochę podobne origin story — nowa szkoła, nowe środowisko, do tego zaczyna odkrywać swoje moce. No nie mogłem się powstrzymać, żeby nie porównywać Rachel Roth do Will Vandom 😀 Ale oczywiście w takim pozytywnym sensie! Raven jest tutaj bohaterką, którą od początku lubimy i śledzimy jej życiowe i sercowe problemy z pewnym wręcz zauroczeniem. No bo jak inaczej nazwać sytuację, kiedy Raven — córka potężnego Trigona! Szykuje się na bal szkolny, a my zastanawiamy się, czy wszystko pójdzie okej między nią a obiektem jej westchnień 😉

 

 

Historia nie jest jakaś górnolotna, nie jest jakaś zaskakująca i specjalnie wyjątkowa — dosłownie jest motyw, że Raven z koleżankami idą kupować ubrania w centrum handlowym i… i my o tym czytamy. Ale jest przyjemnie, a jak na historię 13+ to jest tu wszystko, co powinno się znaleźć:

  • mroczna przeszłość,
  • życiowe dramy,
  • nadprzyrodzone moce,
  • wątek romantyczny.

 

Nawet znalazły się motywy i bohaterowie reprezentujące środowisko LGBT. Do tego zrobiono to tak zręcznie, że nie wypycha się na pierwszy plan i nie planuje skupiać na sobie całej uwagi czytającego, ale jednocześnie jest na tyle zaznaczone, żeby było faktyczną częścią historii danych postaci, a nie czymś doklejonym na siłę.

 

 

Plusy:

 

+ Ma wszystko to czego byśmy oczekiwali od historii 13+
+ Raven kojarzy mi się tutaj z Will

 

Minusy:

 

jak ktoś nie trawi nastoletnich dram, to raczej ten komiks go nie zachwyci

 

Wielkie dzięki dla ekipy z Egmonta za egzemplarz do recenzji, no i też podrzucam linka do innych albumów z serii DC powieści graficzne

 

Nie zapomnijcie też rzucić okiem na pozostałe pozycje, jakie dla was recenzowałem:

 

 

~ Arek

 

 


 

 

Wydanie: 2021
Seria/cykl: DC POWIEŚĆ GRAFICZNA 13+
Scenarzysta: Kami Garcia
Ilustrator: Gabriel Picolo
Tłumacz: Alicja Laskowska
Typ oprawy: miękka
Data premiery: 24.02.2021

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − szesnaście =

Magazyn Hipogryf