Minecraft Dungeons — ruszyły zamknięte beta testy gry

Ogrywacie standardowego Minecrafta już od dłuższego czasu? Zaczyna was to już nużyć? Creepery przestały być straszne? Ender dragon pokonany? No to mam dobre nowiny!

 

 

Minecraft Dungeons logo gry - blog hipogryf.pl

 

 

Już można zapisywać się do beta testów nadchodzącego Minecraft Dungeons. Nowego sieciowego action-rpg w uniwersum Minecrafta.

 

Minecraft Dungeons, czyli voxele w stylu Diablo

 

Nowa gra od Mojanga wygląda jak dobry stary Minecraft, lecz gra się w nią zupełnie jak w Diablo od Blizzarda, czy Torchlighta od Runic Games. Mamy widok z rzutu izometrycznego, mamy miłą siekane i eksplorację nieznanych terenów.

 

Na filmiku poniżej pokazano wstępny gameplay z rozgrywki:

 

 

Jak dla mnie wygląda to całkiem przyjemnie i z pewnością dużym plusem jest fakt, że nie jest to po prostu Minecraft 2.0 a jakaś nowa gra, nowe tryby, nowy styl i ogólnie wprowadza różnorodność do Uniwersum Minecrafta.

 

Nowa gra dopiero w 2020 roku

 

Premiera Minecraft Dungeons zapowiedziana jest na wiosnę 2020 roku. Gra będzie od razu dostępna na komputery z systemem Windows, konsole: Microsoft XBOX One, Sony PlayStation 4 oraz Nintendo Switch.Jak głosi strona gry:

 

Za jakiś czas zaczynamy zamknięte testy wersji beta. Aby się do nich zgłosić, kliknij poniżej i wypełnij formularz. Potrzebne będzie konto Microsoft, ale jeśli go nie masz, nie martw się. Możesz je założyć szybko i bezpłatnie! Uczestnicy muszą mieć ukończone 18 lat.

 

Pomijając już tę oklepaną formułkę, warto zauważyć, że sama strona, jak i opis są w języku polskim. Co może oznacza, że również sama gra będzie w naszym rodzimym języku.

 

Bez konta Microsoftu ani rusz

 

Aby zapisać się na beta testy, wymagane jest posiadanie konta Microsoftu. Tak, wiem, kolejny problem, zakładać kolejne konto yada yada yada. No ale hej, jest za darmo, robi się to w 5 minut i o ile dobrze pamiętam (nie zakładałem nowego, bo już mam swoje) nie trzeba nawet telefonu podawać. Więc trzeba po prostu zacisnąć zęby, przeklikać wszystko i zapisywać się do testów!

 

Rejestrować możemy się pod tym linkiem: https://dungeons.minecraft.net/pl-pl/sign-up

 

Do zobaczenia (oby) na beta testach!

 

Dodatkowo przypominam, że Minecraft Earth trafi do Early Access jeszcze w tym miesiącu. Pisałem o tym przedwczoraj na blogu hipogryf.pl:

 

Minecraft Earth w Early Access jeszcze w tym miesiącu!

 

ps. Ender dragon to kobieta (Notch potwierdził).

  Birdman

Birdman

Staram się aktywnie promować czytanie, granie w gry planszowe i ogólnie pojętą fantastykę.

%d bloggers like this: