Merlin Sezon 1 Odcinek 3: The Mark of Nimueh

Woda w Camelot zostaje zatruta! Ludzie chorują, władcy panikują i jak zawsze oskarżana o wszystko jest magia! No i jak zawsze jest to prawda! Serio… czy ktoś spodziewał się czegoś innego? Ten serial ma właśnie taki format: ktoś czaruje żeby było ludziom źle, a potem Merlin to odkręca!

 

 

Serial Merlin niczym Sherlock Holmes

 

Jak już wspomniałem, w The Mark of Nimueh, nasz młody czarodziej będzie musiał zmierzyć się z problemem zatrutej wody. No i tutaj wyszedł z tego, w sumie całkiem fajny odcinek. Gajus niczym Sherlock i Merlin niczym Watson sprawdzają ciała chorych w poszukiwaniu wskazówek, które pomogą im rozwiązać tę zagadkę.

 

Większy element historii również przypada Gwen, kiedy to w wyniki zbiegu nieszczęśliwych okoliczności, to ona zostaje oskarżona o zatrucie wody. No i dzięki temu mamy jeszcze większą motywację dla Merlina, żeby w końcu wziął się w garść i był tym głównym bohaterem serialu, jakim powinien być od początku.

 

 

Co muszę przyznać, to fakt, że im dłużej oglądam ten serial fantasy na Netflixie, tym bardziej lubię wszystkich bohaterów. Morgana, Artur (tak, nawet ten dupek!), Merlin, Gajus czy Gwen, mają naprawdę fajnie dobranych aktorów.

 

Merlin i potwór Afanc

 

Ok, tutaj serial dostaje ode mnie dużego plusa, bo wprowadza fantastyczną bestię, której nie znałem, a którą bardzo chętnie wykorzystam na jakiejś sesji RPG (moi gracze nie czytać tego!).

 

Afanc* to bestia stworzona z gliny (podobnie jak golem), będąca na służbie potężnych czarnoksiężników. Mimo że kojarzyć się może z golemem (głównie przez opis), to w serialu Merlin owa bestia ma wygląd niczym strzyga z Wiedźmina. Wielkie barki i postura jak u goryla, paszcza pełna kłów i długie szponiaste łapy jak u gada. Do tego, aby stworzyć Afanca potrzeba użyć dwóch żywiołów – ziemi i wody.

 

Powiedziałbym, że nawet wygląda trochę jak Xenomorph z Aliena.

 

 

Zdecydowanie zamierzam wykorzystać ten projekt i tak jak już wspomniałem, to jest właśnie taki smaczek, który przekonuje mnie do tego serialu.

 

*Afanc pojawia się też pod takimi imionami jak Avanc, Addanc i jest postacią z Walijskiego folkloru.

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 1 =

Magazyn Hipogryf