Merlin Sezon 1 Odcinek 1: The Dragon’s Call

Młody Merlin z uśmiechem na twarzy dociera do Camelot i już na dzień dobry widzi skazańca, oskarżonego o praktykowanie magii. Szybka dekapitacja biedaka i przekleństwa rzucane przez jego matkę w stronę króla, obiecujące władcy taką samą przyszłość, jaką on jej zgotował, od razu uświadamiają młodego chłopaka, że magia nie jest tu mile widziana i jeżeli tylko komuś piśnie o tym słowo, źle się to dla niego skończy. No i jak tu poradzić sobie w królestwie, które zabija każdego za chociażby podejrzenie praktykowania czarów, kiedy jest się Merlinem? TYM MERLINEM!

 

 

Merlin w Camelot!

 

Na szczęście nie będzie tutaj osamotniony, bo pod swoją opiekę bierze go starzec Gajus, nadworny medyk i człowiek, który jest dużo bardziej „tolerancyjny”, jeżeli chodzi o czarodziejów.

 

Od razu zostaje też wprowadzona postać Morgany, będąca w konflikcie z królem i potępiająca jego okrucieństwa. Jest też Artur… który jest okropny, dosłownie standardowy blondyn dupek z bogatej rodziny! Co nie podoba się za bardzo Merlinowi i już w połowie pierwszego odcinka dochodzi do konfliktu między młodym czarodziejem a księciem Albionu. Jednak to wszystko niknie przy spotkaniu Merlina ze smokiem! Nasz mag dowiaduje się o swojej roli w nadchodzących wydarzeniach i przyszłości królestwa Albion.

 

 

Pierwszy odcinek to tak naprawdę wprowadzenie postaci. Zarówno Merlin, jak i Gajus są dużym plusem, gdzie Artur, póki co mnie tylko drażni. No i ten serial to zdecydowanie bardziej fantastyka niż typowe średniowiecze.

 

Merlin Sezon 1 Odcinek 1: The Dragon’s Call

 

Pierwszy odcinek został wyemitowany w 2008 roku i trochę się już zestarzał. Teraz gdy mamy Grę o Tron, Wiedźmina czy chociażby Vikingów, wszystkie efekty specjalne, greenscreeny i generowane komputerowo średniowieczne panoramy królestwa, wyglądają dość kiepsko. Z drugiej jednak strony, klimat mi się podoba, stroje są w miarę znośne, wystrój pomieszczeń i akcesoria też.

 

 

Nie jest to realne średniowiecze, bo wszyscy tutaj chodzą w lśniących zbrojach i mają perłowo białe zęby ozdabiające szeroki uśmiech. Więc jak szukasz czegoś w ciężkich średniowiecznych klimatach, to nie tutaj. No ale jak szukasz lekkiego, komediowego serialu akcji w klimatach starego fantasy / magicznego średniowiecza, no to jak najbardziej.

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × trzy =

Magazyn Hipogryf