Mechaniczne Pająki : steampunk i londyńska arystokracja!

Czy ktoś tutaj zamawiał steampunkową opowieść z uroczą bohaterką? 🙂 Tak? No to poznajcie Mechaniczne Pająki autorstwa Coriny Bomann:

 

Londyn 1888 rok, młoda lady Violet Adair właśnie przygotowuje się do swojego debiutu w kręgach towarzyskich miejscowej arystokracji. Zachowuje pozory dobrze ułożonej panny z szacownego domu, a w zaciszu własnego pokoju i wynajętym laboratorium oddaje się pasji konstruowania wynalazków, marząc o zgłoszeniu patentu na nowoczesną maszynę.

 

Mechaniczne Pająki – fabuła książki

 

Mechaniczne Pająki to książka młodzieżowa, kierowana dla nastolatków i young adult, gdzie obserwujemy historię Violet Adair, która już niedługo ma stać się pełnoletnia. Jednak jak to w takich historiach bywa, musi wydarzyć się coś, co zaburzy jej idealnie ułożone życie. Tym czymś jest morderstwo! Nie Violet, spokojnie, ta nie została zamordowana 😉 Jednak to ona właśnie, podejmuje się rozwikłania tego tajemniczego zabójstwa!

 

Tym samym wkracza do świata: intryg, układów i nie takich bezpiecznych znajomości. No i pająków! Nie można zapomnieć o pająkach, gdyż stanowią one jeden z głównych elementów tej układanki.

 

Styl autorki

 

Książka jest typową młodzieżówką, to znaczy: język jest prosty, fabuła niezbyt zawiła, czyta się to dość szybko, ale jednocześnie całkiem przyjemnie. Wiadomo, główna bohaterka jest tą dobrą, główny zły jest do bólu zły a główny przystojniak… cóż, jest przystojny. Mam wrażenie, że Mechaniczne Pająki zostały napisane w taki sposób, żeby jak najwięcej dziewczyn mogło identyfikować się z dzielną i bystrą Violet Adair.

 

Jednocześnie chciałbym napomknąć… że mi też się ta bohaterka strasznie podobała! 😀

 

Jak oceniam Mechaniczne Pająki?

 

Jeśli masz 14-20 lat i jarasz się Igrzyskami Śmierci, Zwiadowcami, Potterami czy innymi łowcami piorunów, to steampunkowa przygoda pewnej hardej dziewczyny też powinna się podobać. Jeśli patrzeć na to jak na typowe książki dla młodzieży, czy też young adult, to mnie się podobało! Na tyle, że mogłem przymknąć oko na bolączki tego gatunku, jak bardzo… bardzo… średni wątek romantyczny.

 

Książka jak dla mnie jest jedną z tych grubszych, ma prawie 500 stron, gdzie sam wolę takie bardziej po 300 stron. Dlatego nie dałem rady przeczytać całej na raz, najpierw było jakieś 200 stron i zrobiłem sobie dłuższą przerwę. Jednak potem jak wróciłem do czytania, to już historia mnie przytrzymała do końca, no i drugą połówkę bardzo szybko dokończyłem. Dlatego też nie ma co się zniechęcać wielkością książki, czy tym, że początek może być powolny, ważne żeby odpowiednio sobie to dawkować 😉

 


 

 

Tytuł: Mechaniczne Pająki
Tytuł oryginalny: Clockwork Spiders
Autor: Corina Bomann
Wydawca: Uroboros
Data premiery: 28-01-2015
Liczba stron: 476
ISBN: 978-83-280-1482-4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście + 2 =

Magazyn Hipogryf